E nem mindennapi formációt Pálkerti Zsuzsanna zeneszerző – szövegíró – előadóművész és költő, valamint Prekop Judit "ezüst koszorús" nótaénekes, előadóművész alkotják. Ismeretségük valamikor a 90-es évek elején kezdődött, amikor is 30 éves tánczenészi múlt után kézízületi bántalmak miatt Pálkerti Zsuzsannát leszázalékolták, és egy kedves vendége biztatására elment a Ferencvárosi Művelődési Házban működő Ferencvárosi Művészek és Művészetkedvelők Baráti Körébe. A klubvezető, ill. művészeti vezető néhai Kardos Tibor volt. Egyik klubnapon felkérték a művésznőt, hogy mutassa meg, mihez is ért ebben a műfajban, Ő pedig leült a pianinóhoz, és elénekelte néhány saját szerzeményét úgy, hogy közben magát kísérte a zongorán. A harmadik szám előadása után, a művésznőt szoros gyűrűbe fogó és körbeálló emberkoszorún átfurakodott egy hölgyemény, összecsapva a kezeit, és azt mondta: „Hát te eddig hol voltál, te II. Majláth Júlia?”
Így indult a duó története, majd úgy folytatódott, hogy miközben Pálkerti Zsuzsannát rendszeresen hívták különböző zenés műsorokba énekes előadókat zongorán kísérni élőben, ezen alkalmakkor többször is összefutottak Prekop Judittal, aki akkor még szinte "csak" nótákat énekelt hasonló zenés produkciókban. Ismeretségük rövid időn belül igazi barátsággá mélyült. Sokat tanultak egymástól, Pálkerti művésznő rengeteg új nótát, Judit pedig mindenféle más közismert dalt, ezzel is növelve közös repertoárjukat, a közönség látható örömére. „Nekem, mint szórakoztató zenésznek amúgy is rengeteg dal volt a tarsolyomban, mivel szakmámnál fogva, ez kötelező is volt. Judit, meg mint jó partner, szeretett is újakat tanulni velem együtt”- meséli Pálkerti művésznő. „Ezért került sor arra is, hogy mikor kiadtam első szerzői kazettámat, mely nosztalgikus táncdalokat tartalmazott - "Egy szerelem emlékei" címmel, még 1997-ben, melyet elhunyt párom emlékére jelentettem meg, a stúdióban - ahová elkísért Judit - csak úgy, spontán elkezdett tercelni nekem, amikor is felkértem, hogy működjön közre a kiadványon” – mesélte Pálkerti művésznő. A második kazettán már a mai napig is használatos "Csélcsap Dujó" néven szerepelt együtt a két hölgy, majd ezt a két hangzóanyagot további 4 CD kiadása követte: 1./ Egy szerelem emlékei 2/ Adj egy férfit ma éjszakára! 3/ Kézcsókom, MAMA! 4/ Karácsony esti dal (1.) 5/Anyák napja van 6/Karácsony-esti dal (2.)
- Bizonyosan kíváncsiak arra, hogyan lett duónknak ez a neve? Anno, mikor gyakoroltunk, sokat nevetgéltünk, viccelődtünk, ide-oda csapongtunk néhai párommal, aki gitározott időnként velünk együtt, és ő mondta gyakran: "olyan csélcsapok vagytok!" Ezt örökítettük át magunknak, mert mindketten olyanok vagyunk, hogy néha hiányzik belőlünk a korunkhoz méltó komolyság, de a barátságot, az éneklést, a muzsikálást, a felelősséget, a segítőkészséget, az elkötelezettséget a művészet iránt azt igenis elsődlegesnek tartjuk mindenekfelett, egyszóval: AMÍG ÉLÜNK, EGY HÚRON PENDÜLÜNK! - mondja viccesen Pákerti Zsuzsanna, a Csélcsap dujó vezető előadója.