A jogvédőkön kívül – Artisjus, Mahasz – a Magyar Könnyűzeneszerzők és Szövegírók Egyesülete, az illusztris helyszínt biztosító Hanosz (Hangszergyártók Országos Szövetsége), valamint az Org4Org egyesület vette ki a részét a szervezésből. A háromnapos rendezvényen a magyar zenészeket, szerzőket előadókat és az iparágban tevékenykedő szakembereket legjobban érdeklő témákat járják körbe a szervező egyesületek, valamint az ő felkérésükre a panelbeszélgetéseken résztvevő köz és kereskedelmi média képviselői, továbbá az államigazgatás, a parlament és egyes szakminisztériumok szakemberei, valamint külföldi résztvevők.
A szervezők véleménye szerint az elkövetkezendő években, még fokozottabban szükség lesz egy e fajta, többnapos konferencia rendszeres megrendezésére, kialakítva azokat a kommunikációs csatornákat a szakma, a médiumok és a politika irányítói között, amelyek nélkül nincs releváns érdemi döntés a zeneipart érintő kérdésekben. A konferenciát szervező öt non-profit egyesület feltett szándéka továbbá, hogy a rendezvény záróakkordjaként kialakítsanak egy közös álláspontot a szakmát érintő legfontosabb problémákkal kapcsolatban, és ezt deklarálván közös sajtóközleményben tudassák a világgal azon szándékukat, miszerint október 7-ét követően közösen küzdenek majd a szerzők – előadók és a szakma egészét érintő kérdések kezelése terén.
A Dalok.hu is képviselteti magát a rendezvényen. Pénteken az „online zenei szolgáltatások ma és holnap” című panelbeszélgetés keretében Biljárszki Emil, zeneáruházunk egyik szerkesztője számol be a track alapú digitális zeneeladás elmúlt 7 évnyi tapasztalatairól, egy kerekasztal beszélgetés keretében. A plenáris előadások a Hangfoglalás kiállítás minden látogatója számára ingyenesen látogathatók lesznek.
Az előadások részletes programja a honlapon olvasható (Artisjus Szerzői Akadémia, SZERZŐK, ORG4ORG)
Zeneipari GPS 1.0 – Hangfoglalás
2012. 10. 01.