Megjelent a Szelíd zenekar első nagylemeze, a Hazahúz.
Az album egy utazás történetét meséli el: a kezdeti eksztázisból és közösségi élményből fokozatosan merülünk el a belső világunkba, vívódásainkba és az elidegenedés érzésébe. Először kívül keressük a boldogságot, de idővel ráébredünk, hogy a valódi változás belül történik. A végén pedig nyitva marad a kérdés: a hazatalálás egy konkrét helyet jelent, vagy inkább a belső béke megtalálását?
Belső küzdelem, identitáskeresés, szenvedély, bizonytalanság és lázadás szól a szövegcentrikus dalokból, amelyek zenéje széles skálán mozog, az alternatív rocktól a popig, rap betétekkel.
"Végül csak hazatalálunk, de a kérdés most már csak az számunkra, hogy ez egy helyhez vagy állapothoz tartozik-e." - így magyarázta a zenekar a lemez címét a Lángolónak.