Poptörténeti pályázat a beatkorszak koncertjeiről

2020. 05. 12.

Egy délutáni tangó az Ifiparkban, egy este a Metro Klubban, egy hajnalig tartó buli a Tabánban vagy egy véget nem érő éjszaka a fő téri művház dohányfüstös nagytermében. Az NKA Hangfoglaló Program, a Hangőr Egyesület és a Volt egyszer egy beatkorszak-blog közös felhívására bárki küldhet egy történetet, aki szívesen elmesélné a Kádár-korban esett legkedvesebb, legváratlanabb vagy éppen legviccesebb koncertélményét.

Mindannyian rég voltunk már koncerten, és úgy áll a helyzet, hogy még jó ideig nem is hallhatjuk élőben a kedvenceinket. Mintha halkabb lenne körülöttünk az utóbbi, különös hónapokban a zene. Arra gondoltunk ezért, hogy veletek közösen összegyűjtünk néhányat a Nagy Generáció és az utánuk feltűnő, földalatti nemzedék legemlékezetesebb fellépései közül.

Aradszky László olaszos dalai bűvöltek el titeket, vagy a beatlányok éneke? Baksa-Soós János performanszai láttán esett le az állatok, vagy a Syrius-hajón lazultatok el igazán? Az Ikarus Művelődési Ház volt a törzshelyetek, a Kassák Klubban kalapált a leghevesebben a szívetek vagy a Fekete Lyukban érkezett el számotokra a megvilágosodás? Minket minden koncerten megesett eset érdekel!

Kíváncsiak vagyunk rá, mivel koccintottatok a buli előtt, hogy milyen cigarettára gyújtottatok a ráadás után, és lényeges lehet az is, hogy milyen ruhát viseltetek a várva várt napon. A legfontosabb viszont mégis az, ami a színpadon történt, vagy éppen a nézőtéren, mialatt játszott a zenekar.

Az NKA Hangfoglaló Program, a Hangőr Egyesület és a Volt egyszer egy beatkorszak-blog felhívása nagy idők tanúinak szól tehát. Olyan, 1.500–5.000 leütés terjedelmű anekdotákat, tárcákat, elbeszéléseket, egyperceseket várunk, amelyek megmutatnak valamit abból, ami miatt a leginkább szeretjük az élő zenét. A történetek egy-egy fotóval is illusztrálhatók, azonban kizárólag olyan fotókat van módunk elfogadni, amelyek jogtisztaságát a pályázó garantálni tudja.

A legjobban sikerült írásokat a Volt egyszer egy beatkorszak-blogon közöljük, szerzőiket pedig az NKA Hangfoglaló Program Magyar Könnyűzenei Örökség Megőrzését Támogató Alprogramjának kiadványaiból összeállított, a beatkorszak hősei által dedikált, értékes könyvcsomaggal jutalmazzuk, a szakmai zsűri által legjobbnak ítélt három szöveg szerzője pedig ezen felül 50.000, 30.000, illetve 20.000 forintos jutalomban is részesül. Írjuk meg együtt a hatvanas, hetvenes, nyolcvanas évek szubjektív koncerttörténetét!

Történeteiteket és kérdéseiteket az orokseg@hangfoglalo.hu címre várjuk és a legszínvonalasabb írásokat folyamatosan közöljük a blogon.

Beküldési határidő: 2020. június 30.

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 16.
"Egy időben gyakran küzdöttem alvásparalízissel, és ezt az állapotot szerettem volna zenei formába önteni. A szöveget és az énekdallamot én hoztam, a fiúk pedig tökéletesen elkapták a fonalat, és fokozták tovább a dal feszültségét és hangulatát."
2026. 06. 02.
A platform ezentúl automatikusan felismeri és egyértelmű címkével látja el a fotorealisztikus, mesterséges intelligenciával (MI) generált videókat, még abban az esetben is, ha az alkotó ezt elmulasztotta vagy nem akarta feltüntetni.
2026. 06. 01.
A dal nem akar nagy kijelentéseket tenni, inkább egy érzést ragad meg, annak felismerését, hogy néha csak akkor tudunk továbblépni és fejlődni, ha...
2026. 06. 01.
A Yo City Angels egy kimerevített színes képkocka, egy zenélő képeslap Józsefvárosból mindenkinek, aki szívén viseli ennek a kerületnek a sorsát, akit érdekel, hogy mi történik most velünk, nyolcadik kerületi rapperekkel.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink