A DAL 2023 zsűrijében is tüzet gyújtott Miviana produkciója!

2023. 04. 03.

„Az igazi őserő, lehengerlő előadás, a 21. századi Istennő, aki újra visszavisz a természethez, belső erőnkhöz.” – így jellemezte "A dal 2023" egyik zsűritagja Miviana szombaton előadott „Égni kell” című előadását. Sőt, az énekesnőt, szerzőt arra is megkérték, hogy azt az energiát, erőt, amiből egy szeletet megmutatott a produkció során, történjék bármi, ne szorítsa korlátok közé a jövőben sem. Miviana nem csak zenei tehetségével bizonyított szombaton este, hiszen különleges hajkoronáját, sminkjét saját maga készítette, sőt, a rajta látható elképesztő, vagány ruhát is ő tervezte.  

“Fantasztikus zenészekkel adhattam elő a dalomat, ott volt velem a színpadon Kontor Tamás, Madarász Gábor, Papp Csabi, Zabos Regina, Binder Norbert és Kiss Peti dalszerző társam.” – kezdte az előadó. “Nehéz lenne mindenkit felsorolni, aki támogat az utamon. A fellépésemet megelőző héten nem volt olyan nap, amikor valaki ne siratott volna meg a szeretetével, legyen az egy „Hiszek benned!” mondat, vagy egy ölelés. Hálás vagyok mindenkinek, aki hisz bennem, akinek tudok adni a dalaimmal, a lényemmel. Hálás vagyok a rengeteg érzelemért, amit kapok ezeken a visszajelzéseken keresztül. Én ebből is töltekezem. Egy biztos, eddigi életem egyik leghálásabb időszakát élem, csodálatos, ahogy a családom, a barátaim erősítenek, továbbá az, ahogy a stáb tagjai összedolgoznak, hogy valami valóban csodálatos jöhessen létre.” – tette hozzá Miviana, aki bízik benne, hogy az „Égni kell” új verziójával tovább tudja majd fokozni a hallgatóság élményét.

Miviana az elmúlt években megannyi produkcióban feltűnt, 2016-2019 között például az OMEGA zenekar tagjaként (ének, vokál, hegedű frontokon) turnézott Európa-szerte. Mostanra szóló előadóként egy darkosabb, az eddigieknél sokkal kiforrottabb hangzásvilágban, mélyebb, komolyabb témákkal foglalkozva kezdett el mozogni. Az „Égni kell” esetében az énekesnő a múlttal való szembesülésről, az újrakezdésről és a változásról mesél.

Miviana nemcsak énekel a dalban, hanem hegedül, brácsázik és csellón is játszik benne. Az „Égni kell” bluesos gitár játéka Kiss Petit dicséri (The Pontiac), a produceri munkálatokban Szabó Bazsi, co-producerként Martz volt az előadó alkotótársa. A szerzeményhez az énekesnő egy saját maga által rendezett klippel készült, amelyet most először maga vágott. Az operatőri, utómunkálatokat Hitka Balázs végezte, a smink tökéletesítésében Kur Viktória és Farkas Anita voltak segítségére. Miviana nem csak a videót vágta, hiszen a stylingot is ő álmodta meg, a rajta látható szoknyát saját kezűleg szabta. 



ÉNEKTERÁPIA: https://enekterapia.hu/ 


 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 04. 20.
"Különleges tehetség kell ahhoz, hogy valaki így tovább tudja vinni a zene ősi, szakrális lélekgyógyító minőségét." Szabó János lemezkritikája.
2025. 11. 01.
Kiss Kamilka, a Kamilka & Pesti Sikk karizmatikus énekesnője nemcsak a színpadon mozog otthonosan, hanem zenepedagógusként is aktív. Az előadó több mint másfél évtizede tanít, és célja, hogy minden diákja önazonos, kreatív művésszé váljon.
2025. 10. 29.
„Önazonos” címmel megjelent az év elején színtérre robbant, groove / thrash / hardcore vonalas BETON zenekar bemutatkozó albuma. A hazai extrém / modern metal szcéna ismert arcait is soraiban tudó banda lemezére 11 tétel került.
2025. 10. 21.
Folytatódik a HOTS - Hungarian Oncoming Tunes zenei műfajokat és azok iparági sajátosságait bemutató workshop-sorozata. A nyolcadik, november 5-i alkalom a popzenei műfajok köré épül.
2025. 10. 21.
A BMC új kiadványát CD-nél jobb minőségben is letöltheted nálunk. Az Ars Nova együttes fennállásának 60. évfordulója alkalmából készített albumra öt, különböző generációkat és kifejezésmódokat képviselő zeneszerző egy-egy darabja került.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink