Az idén alakult Könnyűzene Kollégiuma első pályázati kiírásaira 1500 pályázat érkezett. Ez az NKA történetében egyedülálló mennyiség.
Több, mint egy milliárd forintnyi igény futott be a 100 milliós keretre.
Nem kis feladat hárult a Nemzeti Kulturális Alap Igazgatósága munkatársaira és a hattagú kollégiumra. A többhetes feldolgozás, értékelés után a pályázók közel egyharmada kapott támogatást.
A részletekről itt olvashatsz.
A támogatottak között ott vannak Borbély Mihály, Czutor Zoltán, Dés András, D. Beck Zoltán, Dinnyés József, Galambos Dorina, Gryllus Dániel, Pajor Tamás.
Sok előadó kapott támogatást határon túli, magyarok lakta területeken való fellépéshez. Külföldi szereplők hazai zenekarokkal való közös fellépésre, nemzetközi szervezetekben jelenlét, tagdíj befizetésére, zenei nevelés elősegítésére, kép- és hangfelvételre, művészeti díjakra is lehetett pályázni.
Az NKA közölte, hogy az eddigi gyakorlattal ellentétben, csak rendkívüli esetben van lehetőség a beadott pályázat tartalmának módosítására! Kérik, hogy mindenki tartsa be a határidőket és törekedjen a számviteli fegyelem betartására! Sajnos, több olyan pályázatot sem tudott a Kollégium támogatni, melyeket erre érdemesnek tartott, mivel elszámolási kötelezettségüknek nem tettek eleget.
Azok se csüggedjenek, akik most nem jutottak támogatáshoz, hiszen a könnyűzenét az NKA Cseh Tamás Program Ideiglenes Kollégium is komoly összegekkel támogatja. Fontos, hogy a CSTPIK nem csak most induló, kezdő előadók részére írt ki pályázatokat!
Már most rengeteg a tapasztalat és az új ötlet. A Könnyűzene Kollégiuma évente kétszer ír ki pályázatokat, tavasszal és ősszel. Az őszi kiírások sokban fognak hasonlítani a tavaszi kiírásra. Az apró módosítások mellett lényeges különbség lesz, hogy nagyobb keret áll rendelkezésre, mint az első félévben. Fontos, hogy csak az juthat támogatáshoz, aki pályázik. Illetve, aki pályázik az nem biztos, hogy kap támogatást.