Sötétség, bolyongás a Közgáz épületében

2019. 04. 02.

Minden idők egyik legsötétebb, legsúlyosabb elektronikus lemeze kerül terítékre a következő Lemezjátszó-esten, ahol a Massive Attack Mezzazine albumát hallgathatja meg a közönség. A dalokhoz fűződő viszonyáról KRSa, a Pannonia Allstars Ska Orchestra énekese vall Horváth Gergelynek.

A Lemezjátszó programsorozat során egy-egy kultikus lemezt hallgathat meg a közönség, és mindig egy ismert zenész szakért róla. A házigazda Horváth Gergely rádiós szakember. Április 3-án, a B32 Galéria és Kultúrtérben ezúttal a Massive Attack Mezzazine kerül terítékre. Az album sok szempontból különlegesnek számított: az együttes tagjai közötti feszültségek miatt óriási viharban született, a korábbi slágeresebb trip-hop vonalat lecserélték egy sötét hangzásvilágra. Aztán több hónapig ingyenesen letölthetővé tette a zenekar, ami annak idején úttörőnek számított. Plágiummal is megvádolták őket, aminek egy peren kívüli megegyezés lett a vége. Mindezek ellenére - anyagi szempontból is - az egyik legsikeresebb elektronikus lemezzé vált, a brit toplistán 1998 májusán Robbie Williams-et letaszítva az 1. helyen nyitott. KRSa, a PASO énekese is nagy rajongója az albumnak.
- A Mezzazine akkor talált meg, amikor még nem ástam bele annyira magam a jamaicai zenékbe – emlékezett vissza KRSa. - Ekkor elsős voltam a Közgázon, és előfordult, hogy tanítás után, fülesben hallgatva bolyongtam az iskola sötét folyosóin. Szürreális élmény volt. A lemezen hallható utalások közül többet csak később értettem meg, és a dalok eredeteit is utólag találtam meg. Aztán élőben is láttam a Massive Attack-et, tetszett, ahogy vizuálisan megtámogatták a koncepciót.
A B32 Galéria és Kultúrtér valamint a Fülesbagoly blog által szervezett programsorozaton nagy hangsúlyt fektetnek a hangzásra is. A bakeliteket az Audio-Technica LP5 lemezjátszóján pörgetik, és kimondottan ezekre az alkalmakra a hallgatóságot körbeépítik Trevis Audio hangfalakkal, melyek valósághűen adják vissza az eredeti hang minőségét és dinamikáját. A Lemezjátszó programsorozat estjeire a belépőjegy 800 forint, kapható a b32.jegy.hu oldalon és a helyszínen.

Facebook-esemény:
https://www.facebook.com/events/1613270715484149/


 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 04. 20.
"Különleges tehetség kell ahhoz, hogy valaki így tovább tudja vinni a zene ősi, szakrális lélekgyógyító minőségét." Szabó János lemezkritikája.
2025. 11. 01.
Kiss Kamilka, a Kamilka & Pesti Sikk karizmatikus énekesnője nemcsak a színpadon mozog otthonosan, hanem zenepedagógusként is aktív. Az előadó több mint másfél évtizede tanít, és célja, hogy minden diákja önazonos, kreatív művésszé váljon.
2025. 10. 29.
„Önazonos” címmel megjelent az év elején színtérre robbant, groove / thrash / hardcore vonalas BETON zenekar bemutatkozó albuma. A hazai extrém / modern metal szcéna ismert arcait is soraiban tudó banda lemezére 11 tétel került.
2025. 10. 21.
Folytatódik a HOTS - Hungarian Oncoming Tunes zenei műfajokat és azok iparági sajátosságait bemutató workshop-sorozata. A nyolcadik, november 5-i alkalom a popzenei műfajok köré épül.
2025. 10. 21.
A BMC új kiadványát CD-nél jobb minőségben is letöltheted nálunk. Az Ars Nova együttes fennállásának 60. évfordulója alkalmából készített albumra öt, különböző generációkat és kifejezésmódokat képviselő zeneszerző egy-egy darabja került.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink