Sipirc! - punk fesztivál

2010. 09. 15.

Három évtizeddel a magyar punk első hulláma után, öt egykori zenekar tagjai gyűlnek össze a budapesti Gödör Klubban, hogy felelevenítsék egy letűnt kor hangulatát. A Kretens, a Pink Panthers és a QSS mellett több évtizedes hallgatás után ismét színpadra lép az ETA zenekar, és még jó néhány hazai punk zenekar prominens képviselői egy nem várt meglepetés zenekar kíséretében.
A július 17-i fesztivál Kövessy Róbert Pol-Pot megye punkjai című dokumentumfilmjének vetítésével kezdődött, amelyet kerekasztal-beszélgetés követett. Az egykor rendőrségi zaklatásokat, börtönben letöltendő éveket érő punk dalok ma már nem csak a lázadásról szólnak. Egy némaságra ítélt nemzedék követel velük méltó helyet a magyar történelem és kultúrtörténet lapjain és nem véletlenül. Döbbenten és egyben boldogan szemléltem, mint egykori rajongó, hogy manapság egy tizenéves magyar punk rajongó-tagságijának egyik alapfeltétele kívülről fújni a hazai punk műfaj alapjait letevő „(h)ősök” örökzöldjeit. A lehetőség mindenki számára adott, hisz szinte az összes korabeli underground punk formáció dalaihoz, szövegeihez hozzá lehet férni a virtuális tér végtelen kínálatából.

Márpedig a hazai punk fiatalság igencsak felkészült az immáron 30 éves, lassan „veterán” korba lépő dalokból. Kicsit irigykedve néztem azt a fanatizmust, ahogy a több száz főnyi tarajos rajongó végigtombolta egy már–már feledésbe merülő korszak himnuszait, még mindig a lázadás jegyében. Az est egyik fénypontjaként, előre be nem tervezett programként, öt szám ereéig a színpadra lépett a nyolcvanas évek egyik legellentmondásosabb, kiemelkedően renitens ős-punk formációja, a CPG is.
A kor szellemét jövő hét szerdán az ETA és a Sexepil zenekarok alapító basszusgitárosával, László Viktorral (VicLaz) idézzük meg a Civil Rádió Dalok Galopp műsorában (FM98).
 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 02. 09.
Cserepes Károly remix-sorozatának hetedik lemeze, a "The Beginning of the Beginning" felkerült a Transglobal World Music Chart nemzetközi toplista rangos 14. helyére.
2025. 05. 04.
Szabó János interjúja Venivel az új albuma kapcsán. „A hosszú távú egészség és a lelkem tisztábban tartása érdekében nemet mondok a pillanatnyi kielégülést kínáló ingerekre.”
2025. 04. 28.
2025 május 4.  Anyák napja.  A világban fellelhető legmélyebben gyökerező,  legszorosabb, legönzetlenebb Szeretet ünnepe. Idén erre az alkalomra jelent meg egy eddig ismeretlen szerző - Hádész - kislemeze "Álmomban" címmel.
2025. 04. 22.
Lemezükön Schubert zenéje magával ragadó átváltozáson megy keresztül: improvizációk, klasszikus és jazz énektechnika közti hangszínek, élő elektronikus hatások tágítják mai térélménnyé a jól ismert dalok univerzumát.
2025. 04. 22.
“HELLO ISZTAMBUL” címmel, megjelent a Dolly Plusssz zenekar második lemeze. Az album a Hungária slágere mellett egy-két Dolly Roll örökzöldet is tartalmaz, a nyolcvanas évekből.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink