A Dalok.hu terjesztésében jelenik meg az ethno-techno zenekar debütáló lemeze. Tagjai nem kezdők, magabiztosan fuzionálják a stílusokat, az eredmény slágergyanús.
A Dalok.hu hírlevelében nemrég debütált klipjuk kapcsán ezt írtuk:
Mostanában, ha Dunakanyar felől érkezik egy új művészi produktum, érdemes rá figyelni. Őszintébb, tisztább megnyilvánulásokat hallunk / látunk onnan, egyre nagyobb számban. Nem csoda: egyre több művész költözik a Kanyarba és táplálkozik a művészethez elengedhetetlen forrásokból – természet, lassulás, kevesebb külső inger.
A Sajba formáció tradicionális és elektronikus hangszereket használó, népi és modern zenei motívumokból építkező, ethno-techno, avagy gépi-népi trió a Dunakanyarból.
Hangzásukban régi az újjal, zsigeri a gépivel, teremtett az építettel ölelkezik: elektronikus hangszőnyegek, effektek, pszichedelikus varázs, autentikus népi hangszerek kortalan elevensége, és határtalan, benső tájakat festő vokálok.
A tagok távolinak tűnő zenei világokból érkeztek. Heinczinger Mika (ének, saz, kaval, fulyara, klarinét, doromb, kecskeduda) a népzenei hagyományainkból saját stílust építő, versmegzenésítő Misztrál együttesben, Néder Lackó (szintetizátorok, programozás, buzuki, gitár, oszcillátorok) a legigényesebb fajta élő elektronikát képviselő The Amygdalában, Orosz Marci (dobok, torokének, didgeridoo) pedig a két effektezett csellóra és dobra épülő, szintén egyedi világot képviselő Vanmocsellóban muzsikál.
Háromféle zenei világ találkozik itt, ahogy a szövegekben is épp úgy helyet kapnak népi költemények és magyar költők versei, mint saját szerzemények.
A Sajba zenéjének minden egyes hangját emberek játsszák hangszereken, az elektronikus és népi hangszerek megszólalása élőben és felvételen is egyedi és megismételhetetlen.
Sajbát hallgatni ünnep, világnyitó utazás.
A sajba kismarosi sváberedetű szó: fakorongot jelent, amit a legények meggyújtottak, és az égnek hajítottak. A sajbázás nagyböjt idején volt szokásban, a falu legényei három tüzes korongot röpítettek föl: az elsőt Istennek, a másodikat édesanyjuknak, a harmadikat kedvesüknek ajánlották, akinek hangosan el is kurjantották a nevét.
A sajba tehát köszöntő, hálaadó, áldáskérő, szakrális tárgy, valamint a szerelmi varázslás eszköze.
A Sajba zenekar muzsikájából is ez a szellemiség sugárzik.
ITT töltheted le veszteségmentes formátumban is az albumot.
ITT pedig megtalálod az ismert platformokon.