Művészetek Völgye: a jubileumi huszadik elhalasztva!!

2008. 03. 11.
A rendezvény anyagi hátterének megteremtése körül korábban több alkalommal is voltak problémák, Márta tájékoztatása szerint a jelenlegi gondok már nem kezelhetők, így nem maradt más megoldás, mint a Művészetek Völgye kihúzása a rendezvénynaptárból.
Az idén nem lesz fesztivál, ám azt Márta nem zárta ki, hogy jövőre vagy később, amennyiben az anyagi feltételek megteremthetők, mégis megtarthatják a jubileumi Művészetek Völgyét.
- Azért nem vállalhattuk be a huszadik kapolcsi fesztivál megrendezését, mert a kormány teljesen kivonult a rendezvény támogatásából - magyarázza a döntés hátterét Márta István. - Márpedig tavaly a magyar állam állta a fesztivál költségvetésének 32 százalékát, amit nem tudunk máshonnan pótolni.
Arról a főszervező egyelőre nem árult el részleteket, hogy lesz-e az idén nyáron valamilyen kulturális fesztivál a
Művészetek Völgye helyett Kapolcson és a környező falvakban. Az érintett települések polgármestereit azonban Márta István már tájékoztatta a terveiről: e szerint szeretnének tető alá hozni egy csökkentett büdzséjű és a korábbinál jóval szerényebb programkínálatú rendezvényt.
- Tudomásul vesszük, hogy az idén nem lesz Művészetek Völgye, ugyanakkor minden segítséget megadunk a szervezőknek, hogy a környék ne maradjon jelentős kulturális esemény nélkül - mondja Göntér Gyula, Kapolcs polgármestere. - Még egy szolidabb programsorozatra is szükség van, mert ha az idén az összes program elmaradna, a fesztivált később nagyon nehéz lenne újraindítani. Ráadásul a környékbeliek számára völgymunkásként munkalehetőséget, szállásadóként pedig előre kalkulált bevételt is jelent a nyári rendezvény.
Tavaly csatlakozott a Művészetek Völgye településeihez Nagyvázsony, amelynek polgármestere, Fábry Szabolcs kérdésünkre elmondta: az elmúlt évhez hasonlóan az idén is önállóan készültek saját fesztiválprogramjaik megszervezésére, így a fő esemény elmaradása nem hiúsítja meg a július-
augusztus fordulójára tervezett nagyvázsonyi kulturális rendezvényeket. 





Népszabadság • Cseri Péter   • 2008. március 11.
MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 03. 23.
Közzétette a hazai hangfelvétel piac digitális és fizikai értékesítésének 2025-ös statisztikáit a MAHASZ. Közel 2 milliárd forinttal nőtt a zenei streaming magyarországi bevétele, ezáltal a teljes digitális forgalom is.
2026. 03. 09.
A nemrég Kurtág 100 fesztivállal megünnepelt Kurtág György századik születésnap két új megjelenést is hozott: Fin de Partie - (Kurtág György - Samuel Beckett) és Kurtág | Lichtenberg - Aphorismen (Maria Husmann, Niek de Groot, Kurtág György)
2026. 03. 09.
A feldolgozások, a PinUps- és a Luddita-számok szépen összeértek az évtizedes közösben, aztán egyre több, saját szerzeményre lehetett már rázni a Sziget Magic Mirrortól a Duna-parti kiskocsmáig, a Tel-Aviv Pride-tól a hazai múzeumi unpluggedig.
2026. 03. 09.
Bár a 2017 óta aktív "A Király Halott" zenekar nemrégiben trióvá alakult, a srácok továbbra sem unatkoznak.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink