MS3 története

2016. 09. 05.

Mester Sándort 2002-ben ismertem meg, amikor egy ismerősöm felhívta figyelmemet egy startup bemutatójára. Egy fiatal magyar srác olyan szoftvert fejlesztett ki, amely többféleképpen tudta eljátszani a felvett zenét, véletlenszerűsen új verziókat létrehozva az előre betáplált sávokból. Sok zenész ismeri a stúdió frusztrációt, amikor a letisztult hangzás érdekében le kell faragni sok hasznos zenei témát és ki kell választani egyet a sok lehetséges végleges formából. A Digimpro szoftver lehetővé tette, hogy ne unjuk meg a kedvenc számainkat, minden meghallgatásnál kicsit új verziót produkálva.
Később tudtam meg, hogy a tehetséges szoftverfejlesztő nemcsak hobbi zenész – még gyerekként komoly klasszikus gitár versenyeket nyert, később egy kézbetegség miatt le kellett mondania a zenélésről. A Digimpro, később Yourspins sikeres karriert futott be, még Robbie Williams is készített dalt a szoftverrel. De az igazi siker sztori az, hogy Sándor legyőzte a betegséget és újra gitározik.

Az elmúlt években Mester Sándor MS3 több, mint 900 koncertet adott 21 országban: Brazíliában, az USA-ban, Marokkóban, Izraelben, Olaszországban, Portugáliában, Hollandiában, Finnországban, Szerbiában, Lengyelországban, Romániában, Ukrajnában, Csehországban, Ausztriában, Magyarországon, Bulgáriában, Szlovákiában, Koszovói Köztársaságban, Horvátországban, Szlovéniában és Macedóniában.
Mester Sándor Közép-Kelet-Európa legaktívabb klasszikus gitárművésze, a klasszikus zene több mint 600 évet átfogó repertoárját játsza és egyben kultúrmissziót is folytat. Évekkel ezelőtt eldöntötte, hogy a klasszikus zenét eljuttatja olyan, helyekre, ahova az nem tud eljutni. A nagy koncertek mellett kis városok, kis falvak művelődési házaiban, iskoláiban, templomaiban ad koncerteket világszerte hirdetve ezzel azt, hogy a zene mindenkié.
Tizenkét évesen kezdett gitározni tanulni édesapjától, majd Nagy Erzsébetnél tanult. Tizenhét évesen megnyerte a Váci Országos Gitárverseny Fődíját. 1992-ben felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskolára, ahol Eötvös József növendéke lett. Komolyzenei tanulmányai mellett több könnyűzenei produkcióban is részt vett. Róth Edét tartja mentorának, aki a mai napig barátja és tanára. Róth Edénél diplomázott Győrben a Széchenyi István Egyetem Zeneművészeti Intézetében.
1998-ben találta fel a digitális improvizációt, majd 2000-ben megalapította a Digimpro Kft.-t Budapesten, majd 2003-ban Londonban a Digimpro Ltd.-t. A DI technológiát azóta számos világnagyság is használta többek között Robbie Williams, Roots Manuva, Erasure és Moby is. Mester Sándor a Digimpro technológián 2006 tavaszáig dolgozott.
2003-ban folytatta szólókarrierjét. 2005-ben a Balaton körül 150koncertet adott, ami rekordnak volt tekinthető, mivel kilencven nap alatt százötven koncertet adott, amire nem volt még példa a klasszikus zenében. Majd 2006-ban megismételte a sorozatot, akkor már országos méretűvé vált a 150koncert Magyarországon.
MS3 a szóló repertoárja mintegy 600 év zenéjét öleli át a reneszánsztól napjainkig: a spanyol és olasz (Ferdinando Sor és Francisco Tarrega) és dél-amerikai (Heitor-Villa Lobos, Barrios) klasszikus gitárirodalom nagyjai mellett Luis Milan, Franceso da Milano, Carlos Paredes, Carlos Seixas, Bakfark Bálint, Bartók Béla és saját műveit is játssza.
Mester Sándor szólókarrierje mellett évek óta komoly munkát fektet arra, hogy a fokális disztóniában szenvedő zenészeken segítsen. Hajdú Eszter dokumentumfilm rendezővel évek óta forgatnak egy filmet, melynek Démoni Kezek a címe. A filmet Barcelonában, Hannoverben, Magyarországon és New Yorkban forgatták.

Mester Sándor az elmúlt években Szlovákiában Pozsonyban, Romániában számos helyen, Marokkóban (Mohammedia), Olaszországban (Nápoly), USA-ban (New York), Izraelben (Tel-Aviv), Bulgáriába (Szófia) adott koncerteket. 1 évig turnézott Portugáliában, ahol a Fado legnagyobb gitárosának Carlos Paredes műveit tanulta, azóta játssza koncertjein. Paredes művei mellett a portugál barokk jelentős zeneszerzőjének Carlos Seixasnak szonátáit is játssza. Koncertezett Isabel Ruth portugál színészlegendával is. Koncertezett Madeirán is, ahol a helyi tévé adón (RTP Madeira) élő adásában is gitározott.
2011-ben adott egy több, mint harminc koncertből álló sorozatot Concert for Roma címmel Magyarországon olyan hátrányos helyzetű falvakban, ahol főleg cigány lakosság van, illetve egy Bakfark-Bartók elnevezésű sorozatot négy országban olyan helyeken, ahol magyar kisebbség lakik (Szlovákia, Ukrajna, Románia és Szerbia).
MS3 2011-ben egy nagyszabású projekt keretében (Klassik Star) fiatal, V4 országok-beli klasszikus zenészeknek szervezett egy online zenei versenyt és egy tizenkét koncertből álló kamarazene sorozatot Lengyelországban, Csehországban, Szlovákiában és Magyarországon.
2012 januárjában egy nagy sikerű hét koncertből álló turnét adott Brazília négy városában: Niteroi, Rio de Janeiro, Goiania és Vitoria.
Ma sincs megállás, MS3 az elmúlt hetekben Portugáliában, Ausztriában és Szlovéniában koncertezett, a fellépésekről készült fotókat és videókat itt láthatod:
https://www.facebook.com/SandorMesterMS3

 

 
MEGOSZTÁS

További hírek

2024. 07. 20.
Az Ephemere formáció alapítói egy női alkotópáros: Caussanel Izabella és Orbay Lilla. Kompozícióik a huszadik század első felének jazz és sanzonvilágára, a bárok bensőséges atmoszférájának beidézésére, latinos hangulatra épülnek.
2025. 01. 12.
Alig van más olyan nemzet, amelynek zenéje olyan erősen jelen van Magyarországon, mint a délszláv. Vujicsics, Besh o droM, Söndörgő és sok más itthoni zenekar játssza a déli szomszédok zenéjét, és nagyobb népszerűségnek örvend, mint az eredetik.
2025. 01. 12.
CD-nél jobb, hi-res minőségben is elérhető a Glissonic Trió Dalok.hu terjesztésében megjelenő Urobo című albuma. Amerikában díjat nyert a glissotar nevű hangszer, az idei Jazz.hu listáján pedig a hetedik helyen szerepel a megálmodója.
2024. 11. 25.
Tavaly nyáron debütált a hattagú Selah Vie első, "Ilyen az Élet" című nagy lemeze. A funk, roots rock jegyekkel építkező formáció munkásságát az életszeretet és az életrevalóság fűszerezi.
2024. 11. 25.
Juhász Attila Jack legutóbb tavaly nyáron adott ki nagylemezt „Morning Sensations” címen. A zenész idén sem hagyja unatkozni az instrumentális zene rajongóit, elkészítette legújabb albumát, amit „Just A Moment”-re keresztelt.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink