Mitsoura lemezbemutató

2007. 05. 24.
A Mitsoura zenekart nem kell bemutatni a budapesti közönségnek. A nemzetközi world-music fesztiválok állandó vendégei kiemelkedően magas színvonalú, komplex multimédiás koncertjeikkel, mindenhol elkápráztatják közönségüket ahol csak  megfordulnak.
A gyönyörű tradicionális dalok, Mitsou szuggesztív előadásmódja, a virtuóz hangszeres játék, ötvözve korunk  progresszív elektronikus zenéjével és az élő videóanimáció magávalragadó képi világával, feledhetetlen élménnyé teszik a zenekar fellépéseit.
A zenekar énekesnője MICZURA MÓNIKA (MITSOU) összetéveszthetetlen hangjával világszerte a legrangosabb helyen szerepel a roma előadóművészek sorában. Dolgozott többek között Tony Gatlif rendezővel (GadjoDilo), énekelt az Ando Dromban és a világszerte turnézó nemzetközi Global Vocal Meeting projektben.
A zenekar tagjai különböző zenei stíliusok rangos képviselői akik valamennyien otthonosan mozognak mind az autentikus mind a modern zenei stílusokban.
A két zeneszerző-hangszerelő MONORI ANDRÁS (gadulka,kaval,szaxofon) és MOLDVAI MÁRK (élő elektronika, billentyűs hangszerek) kiegészítik, ellenpontozzák  vagy teljesen átlényegítik egymás zenei világát  így a dalokban a tradició és a jelenkor hangjai, az etnikus témák és a filmzeneszerű hangkollázsok egyaránt szerepet kapnak.
SZALAI PĖTER (tabla, ütőhangszerek) finom, tradicionális tabla-játéka, valamint LUKÁCS MIKLÓS (cimbalom) valamennyi műfajt ötvöző cimbalomjátéka teszi még teljesebbé és szinesebbé a hangképet.
Ennek köszönhetően a MITSOURA zenéjében – mely egyfajta progresszív elektroakusztikus worldmusic - egyedi és természetes módon ötvöződnek az autentikus népzenei elemek, a jazz, a kortárs illetve a progresszív kísérleti elektronikus zene, a jelenkori és hagyományos tánc illetve könnyűzenével.
  A koncertélményt  tovább fokozza a zenével folytonos összhangban lévő, arra reagáló élő videoanimáció, melyet MANDULA ÉVA készített. A MITSOURA zenéjét vízuálisan megfogalmazó gazdag formavilág különféle kulturális forrásokból táplálkozik, a computeres és  rajzolt animációkban indiai motívumrendszerek és a magyar roma festészet  figuralitása elevenedik meg.
A MITSOURA zenekar az elmúlt időszakban a világ legrangosabb koncertpódiumain lépett fel nagy sikerrel. Így játszottak többek között a WOMEX fesztiválon, a Peter Gabriel nevéhez fűződő WOMAD fesztiválon, illetve nemrég mutatták be új repertoárjukat a londoni Royal Opera House-ban.
 
 
Mitsou – ének
Monori András – szaxofon, gadulka, kaval, bansuri
Moldvai Márk – computer ,billentyűs hangszerek, ütőhangszerek
Szalai Péter – tabla, kalimba, ütőhangszerek, konnakol
Lukács Miklós – cimbalom
Mandula Éva – élő videóanimáció
 
MEGOSZTÁS

További hírek

2024. 11. 10.
Pest fölött az ég címmel, bravúros zenész gárdával, a Dalok.hu terjesztésében jelent meg Ági új albuma, amely bemutatójához a Katona József Színház adott helyet.
2025. 04. 07.
Fesztivállá bővül 2025-ben is a Fülesbagoly Tehetségkutató Martonvásáron. A könnyűzenei verseny 10 döntős produkciója mellett koncertet ad a Boyongó, a Pannonia Allstars Ska Orchestra és az Aurevoir is.
2025. 04. 05.
A főváros legnagyobb világzenei fesztiválja a feltörekvő zenészeknek is kínál lehetőségeket. Emellett az izgalmas zenék színes palettáját hozza, közülük sokan először érkeznek Magyarországra.
2025. 04. 05.
Saját készítésű hangszereken játszottak progresszív rockot, már 1983-ban használtak "mikrokompjutert", most jelent meg két albumuk a Dalok.hu terjesztésében. Áprilisban láthatjuk őket talán utoljára élőben.
2025. 03. 25.
A Kretens zenei alapjait és egyedi stílusát a ’80-as években letett alapok és slágerek határozták meg, melyekben jelentős szerepe volt az alapító és 35 évig itt gitározó Hrutka Róbertnek és az akkor még szárnyait bontogató Szappanos Györgynek.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink