Juhász Gábor Trió új albuma

2020. 02. 24.

Három éve a mi terjesztésünkben megjelent Juhász Gábor „Good Night” c. albuma. 
Most itt a folytatás, egy mikrofonnal felvett stúdió-koncert album, a "Trió"
Közreműködnek:
Juhász Gábor - gitár
Kovács Zoltán - bőgő
Jeszenszky György - dob
Hang: Nagy Marek, Gresicki Tamás
Videó: Nagy Marek
A lemez audiovizuális formában is elérhető, de nem klipek sorozataként. A szerző kitette a YouTube-ra a felvétel folyamatát, vagyis azt látjuk, ahogyan készült maga a lemez – javítások nélkül, egy mikrofonnal, egy térben feljátszva, úgy, ahogy a nagy jazz muzsikusok dolgoztak régen.

A Magyar Jazz magazin ezt írta a lemezről:

„Juhász Gábor kiváló komponista, kinek jó néhány szerzeményét nyugodtan használhatnák standardként zenésztársai. Ez a három ragyogó, szerény és egymásra szenvedélyesen odafigyelő zenész közös terméke, amelyet maximálisan élvezhet bárki, akinek füle van”.


A HIFI Magazinban pedig ezt olvashatjuk:

„Juhász Gábor nemzedékének, de az egész magyar improvizatív zenésztársadalomnak is egyik legkreatívabb, legkövetkezetesebb alkotója. Meghatározó tagja volt az Off Course, a Tin-Tin Quartet, a Balázs Elemér Group zenekaroknak, társszerzője Téli Márta, Bognár Szilvi, Szalóki Ági, Marozsán Erika albumainak és koncertjeik közreműködője, Binder Károly és Gyémánt Bálint duópartnere, és a sort még folytathatnánk.”

A szerző így nyilatkozik a felvételről:
“Ez egy jellemzően egy mikrofonos felvétel. Középen van egy nagymembrános sztereo ribbon mikrofon, ami azt vesz fel, amit hall. Nagyon részletgazdag. Ez természetesen veszi a tér akusztikáját is, így a Pannonia stúdió is egy nagy hangszerré válik, a frekvenciák a levegőben összeérnek, nemesednek. Az ötvenes évek jó jazz lemezei épp ezért szóltak ennyire gyönyörűen. Persze ennek a technikának vannak nehézségei, hiszen nincs javítás, nincs utólagos editálás. Több koncentrációt igényel a felvétel, de talán ettől történik meg a ‘lényegezés’.”

A lemezt ITT tudod letölteni.
Jó hallgatást!

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 16.
"Egy időben gyakran küzdöttem alvásparalízissel, és ezt az állapotot szerettem volna zenei formába önteni. A szöveget és az énekdallamot én hoztam, a fiúk pedig tökéletesen elkapták a fonalat, és fokozták tovább a dal feszültségét és hangulatát."
2026. 06. 02.
A platform ezentúl automatikusan felismeri és egyértelmű címkével látja el a fotorealisztikus, mesterséges intelligenciával (MI) generált videókat, még abban az esetben is, ha az alkotó ezt elmulasztotta vagy nem akarta feltüntetni.
2026. 06. 01.
A dal nem akar nagy kijelentéseket tenni, inkább egy érzést ragad meg, annak felismerését, hogy néha csak akkor tudunk továbblépni és fejlődni, ha...
2026. 06. 01.
A Yo City Angels egy kimerevített színes képkocka, egy zenélő képeslap Józsefvárosból mindenkinek, aki szívén viseli ennek a kerületnek a sorsát, akit érdekel, hogy mi történik most velünk, nyolcadik kerületi rapperekkel.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink