Interjú a Zeneipari Hivatal vezetőjével

2013. 04. 15.

Dalok.hu: Honnan jött a Zenehivatal ötlete?
Morcz Fruzsina: Gyakorló zenei szervező és emellett kurzusvezető vagyok a Budapesti Corvinus Egyetemen és az International Business Schoolban. Az előbbi munkámnak köszönhetően ismerem a szakmánkban helyenként jelentkező tudáshiányt. Az oktatói munkámnak köszönhetően az utóbbi években találtam, illetve kifejlesztettem oktatási módszereket, óravázlatokat és képzési terveket. Azt hosszú évek óta látom, hogy bizonyos képzések – poptörténet, zeneipari szakangol, digitális zeneüzlet – nem elérhetőek idehaza, a poptörténet esetében is csak egy hosszabb kurzus részeként. Számtalanszor szembesültem ennek hátrányaival. A legtöbb szakma tanulható, azaz elméleti és gyakorlati síkon egyszerre képzik a szakembereket. Egy olyan iskolát szerettem volna, ami hiánypótló, használja a magyar és külföldi elméleti és gyakorlati képzési eszközöket, anyagokat és kiemelkedő szakembereket és széles körben tájékozott érdeklődőket enged útjára. Amikor az iskolát kitaláltam, olyan oktatókkal akartam dolgozni, akik magasan kvalifikáltak. Ez minden Zeneipari Hivatal-képzés esetében így is lett.

Dalok.hu: Mikor indultok?
Morcz Fruzsina: Április 16-án és 17-én kezdődnek a kurzusok.

Dalok.hu: A három meghirdetett kurzuson kívül milyen képzéseket terveztek?
Morcz Fruzsina: Június elején zenei szerzői jog-képzést tartunk, ez az egyetlen azok közül, amiről szívesen beszélek már most. Grad-Gyenge Anikó és Polyák Gábor vállalták a kurzus összeállítását: mindketten jól ismerik a zenei szerzői jogot. Hiánypótló képzés lesz, ennyi bizonyos.

Dalok.hu: Adtok elismert képesítést?
Morcz Fruzsina: Igen, a képzéseinket bejelentjük, így aki nálunk végez, oklevelet kap.

Dalok.hu: Kik jelentkeztek eddig a Hivatalba?
Morcz Fruzsina: Olyan gyakorló szervezők, zenészek illetve érdeklődők, akiknek fontos, hogy új ismereteket szerezzenek vagy a tudásukat rendszerezzék.

Dalok.hu: Terveztek képzést a zenészek számára? A jelen zeneipari valóság egyre inkább őket kényszeríti a menedzser szerepbe is.
Morcz Fruzsina: Igen, egy fél éve tervünk egy rájuk szabott képzés megszervezése, ősszel van erre lehetőség.
 

MEGOSZTÁS

További hírek

2024. 07. 20.
Az Ephemere formáció alapítói egy női alkotópáros: Caussanel Izabella és Orbay Lilla. Kompozícióik a huszadik század első felének jazz és sanzonvilágára, a bárok bensőséges atmoszférájának beidézésére, latinos hangulatra épülnek.
2025. 01. 12.
Alig van más olyan nemzet, amelynek zenéje olyan erősen jelen van Magyarországon, mint a délszláv. Vujicsics, Besh o droM, Söndörgő és sok más itthoni zenekar játssza a déli szomszédok zenéjét, és nagyobb népszerűségnek örvend, mint az eredetik.
2025. 01. 12.
CD-nél jobb, hi-res minőségben is elérhető a Glissonic Trió Dalok.hu terjesztésében megjelenő Urobo című albuma. Amerikában díjat nyert a glissotar nevű hangszer, az idei Jazz.hu listáján pedig a hetedik helyen szerepel a megálmodója.
2024. 11. 25.
Tavaly nyáron debütált a hattagú Selah Vie első, "Ilyen az Élet" című nagy lemeze. A funk, roots rock jegyekkel építkező formáció munkásságát az életszeretet és az életrevalóság fűszerezi.
2024. 11. 25.
Juhász Attila Jack legutóbb tavaly nyáron adott ki nagylemezt „Morning Sensations” címen. A zenész idén sem hagyja unatkozni az instrumentális zene rajongóit, elkészítette legújabb albumát, amit „Just A Moment”-re keresztelt.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink