A romantikus alternatívokból vagy dzsánkik lesznek, vagy normális emberek, akik értelmes életet élnek. A k-európai rocksztárok helyzete abban jobb az amerikai rocksztárokénál, hogy nem keresnek százszor többet, mint amennyit érdemelnek, inkább annál kevesebbet, így nem szállnak el maguktól. Ebben a dalban két normális felnőttel találkozunk, akik felelősséget éreznek a világ dolgai iránt, de a bulizást sem vetik el. Megtudjuk, milyen egy halászléfőzés Lovasinál, és érezzük, hogy a durva buliról szóló refrén egy negyvenes zenész önironikus túlzása. A dal mától letölthető a Dalok.hu-n, a klipet pedig itt megtekinthetitek.
A két énekes így nyilatkozott a dalról:
„A dal pontosan úgy keletkezett, ahogy a konyhában kialakulnak a bulik: gyorsan, váratlanul és spontán módon. Miután pillanatok alatt kialakult a zene, a konyhámban ülve érkezett meg a refrén szövege a fejembe, majd a többi. Miután felvettük a zenei alapot felmerült, hogy még hiányzik valami, pontosabban valaki a dalból, méghozzá egy másik karakter. Egyből Lovira gondoltunk, aki szívesen vállalta a dolgot - belerakta a dalba azt a kis pluszt, ami által megkapta igazi karakterét. Zárásként pedig pécsi rezidenciáján kivégeztünk pár halat és üveg bort, amiből a videóklip született.” – meséli Szűcs Krisztián, a HS7 énekese.
Lovasi András szerint „a Szűcs írta a legtöbb épkézláb refrént az utolsó 10 évben, íme itt van még egy, de producernek nem volt jó, le is cseréltem az első versszak részeimet, amelyek még az ő instrukciói alapján készültek. A refrének persze egyből álltak a lábukon. Hiába, ez egy olyan dal, hogy az ember alig várja, hogy odaérjen már: Akkora buli van a konyhámban... .
A kliphez tescós pontyokból készült a halászlé, és ráadásul még a féltett kupuszinai paprikámba is beköltöztek a lepkék, kénytelen voltam a tavalyelőtti, kissé már megfakult paprikát használni, ami látszik is a klippen. Azért nagyjából elfogyott, és felajánlották, hogy elmosogatnak. Ebből is látszik, hogy igazi öreges szolid parti volt, ezzel mintegy művészi feszültséget teremtettünk a bukolikus képi világ és a szöveg által sugallt vad nagyvárosi hedonizmus között.” – így a Kiscsillag frontembere.