Holnap kezdődik a Budapest Showcase Hub

2018. 11. 15.

A zenei háttéripar legaktuálisabb kérdéseit vesézik ki a BUSH keretében.
A szervezők idén a krízismenedzsment, a vis major helyzetek, a környezettudatos fesztivál-lebonyolítás és a turnélogisztika témáját járják körül.

Az Event Production Forum East (EPFE) tavaly azzal a célkitűzéssel alakult meg, hogy platformot biztosítson a közép-kelet-európai térség zenei háttériparának. Ennek érdekében a szervezet – a 2017 novemberében megtartott első rendezvény után – most ismét fórumot szervez Budapesten, ahol magyar és külföldi szakemberek ülnek össze, hogy megvitassák a régió jelenlegi legfontosabb témáit.

Az első „How to avoid crisis management” című panelben Boyan Boiadijev, Sytske Kamstra és Titus Carole nemzetközileg elismert zeneipari kommunikációs szakemberek osztják meg gondolataikat a sikeres kommunikációs technikákról, és arról, hogy milyen a jó menedzsment, hogyan célszerű elhárítanunk egy-egy felmerülő krízishelyzetet.

A második „Wind, rain and the failure of structures… again… and again… and again…” című részben két magyar szakemberhez – Kerékgyártó Jánoshoz és Horváth Mátéhoz – a német piacról érkező Uwe Runtemund csatlakozik. Ők az úgynevezett „force majeure”, azaz váratlanul felmerülő természeti, vagy hasonlóan kivédhetetlen akadályokról fognak beszélgetni. Ezek a vis major helyzetek ugyanis rengeteg problémát okozhatnak a koncert- és fesztiválszervezők, és persze a fellépő zenekarok számára is.

A harmadik panel címe „Is going green really a revelation or just common sense?”, és ennek megfelelően a környezettudatosság kérdéskörét fogják körbejárni a meghívott beszélgetőpartnerek: Paul Schurink és Teresa Moore, akik mindketten fenntartható zenei rendezvények szervezésével foglalkoznak. Manapság ugyanis egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a fesztiválok világszerte arra, hogy minél kevesebb szemetet termeljenek, minél kevésbé ártsanak a környezetnek és minél tudatosabbak legyenek a látogatóik. A beszélgetés résztvevői megmutatják, hogy a fesztiválszervezők merre fejlődhetnek tovább e tekintetben.

Végül zárásként a „The Touring Personnel’s panel. Logistics.” című panel keretében Bryan Grant, Carl AH Martin, Baris Basaran és Bona Márk ül össze, hogy a turnélogisztikáról meséljenek a konferencia résztvevőinek. A tapasztalt turnémenedzserek nemcsak tapasztalataikat osztják meg, de praktikus tanácsokkal is szolgálnak azoknak, akik ilyen megmérettetés előtt állnak, legyen szó szervezőről, háttéremberről vagy egy zenekar tagjairól. 

Forrás: Hangfoglalo.hu

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 04. 20.
"Különleges tehetség kell ahhoz, hogy valaki így tovább tudja vinni a zene ősi, szakrális lélekgyógyító minőségét." Szabó János lemezkritikája.
2025. 11. 01.
Kiss Kamilka, a Kamilka & Pesti Sikk karizmatikus énekesnője nemcsak a színpadon mozog otthonosan, hanem zenepedagógusként is aktív. Az előadó több mint másfél évtizede tanít, és célja, hogy minden diákja önazonos, kreatív művésszé váljon.
2025. 10. 29.
„Önazonos” címmel megjelent az év elején színtérre robbant, groove / thrash / hardcore vonalas BETON zenekar bemutatkozó albuma. A hazai extrém / modern metal szcéna ismert arcait is soraiban tudó banda lemezére 11 tétel került.
2025. 10. 21.
Folytatódik a HOTS - Hungarian Oncoming Tunes zenei műfajokat és azok iparági sajátosságait bemutató workshop-sorozata. A nyolcadik, november 5-i alkalom a popzenei műfajok köré épül.
2025. 10. 21.
A BMC új kiadványát CD-nél jobb minőségben is letöltheted nálunk. Az Ars Nova együttes fennállásának 60. évfordulója alkalmából készített albumra öt, különböző generációkat és kifejezésmódokat képviselő zeneszerző egy-egy darabja került.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink