A Yunus Emre Enstitüsü a Magyar Tudományos Akadémia együttműködésével, valamint az UNESCO Magyar Nemzeti Bizottsága támogatásával 2014. március 21-én, pénteken, Gül Baba Emléknapot szervez. Az eseménysorozat célja, hogy a történelmi és irodalmi témákban kutató akadémikusok a török-magyar kulturális kapcsolatokban hidat formáló Gül Babára emlékezve a kultúra, a művészet és a zenei stílusok által felhívják a figyelmet a két nép közötti kapcsolatok megerősítésére, és az egymás mellett élés kultúrájára.
A rendezvény Gül Baba életéről, műveiről, filozófiájáról, valamint jelentőségéről szóló panelbeszélgetéssel kezdődik 9.00 órakor a Yunus Emre Enstitüsü Budapesti Török Kulturális Központban. A Törökországból érkező előadók, a konyai Necmettin Erbakan Egyetem Szociológia Tanszékének tanára, prof. Ahmet Taşğın, valamint az izmiri Katip Çelebi Egyetem tanára, egy. adj. Mehmet Ersal mellett magyar részről részt vesznek az MTA kutatói: Sipos János, Sudár Balázs és Eördögh Balázs.
A program 14:30-kor a Gül Baba türbében folytatódik, ahol Gerelyes Ibolya, a Magyar Nemzeti Múzeum Régészeti Tárvezetője mutatja be a türbe történetét.
A nap záróeseménye a MOM Kulturális Központban 18.30-tól megrendezett koncert, ahol elsőként magyar művészek (Canlar együttes, Guessous Majda Mária Trio, Kobzos Kiss Tamás) mutatják be zenei összeállításukban Gül Babát és a hasonló filozófiájú és vele azonos utat bejáró Yunus Emrét, majd a Török Köztársaság Kulturális és Idegenforgalmi Minisztérium művészei szúfi zenei előadásukkal lépnek színpadra.
A konferencián a részvétel ingyenes.
Az esti koncertre a helyszínen, vagy elővételben (mom.jegy.hu) vásárolhatnak jegyet az érdeklődők.
Jegyár: 1200 / 1500 / 2000 Ft.