Európai Jazz Konferencia a BMC-ben

2015. 09. 17.

A European Jazz Network történetének kezdetei egészen a 80-as évek végéig, az internet világméretű térhódításának kezdetéig nyúlnak vissza, amikor Európa néhány jazz szervezője felismerte az újfajta kapcsolatépítésben rejlő lehetőségeket. A kezdetben maroknyi tagot számláló laza szövetség az ezredforduló után vált valóban hatékony, profi szervezetté és kezdte meg azóta is töretlenül tartó intenzív növekedését, az európai régió államaiból származó egyre több tag belépésével. A promóterek mellé szakmai szervezetek, koncerthelyszínek, fesztiválok, kiadók, oktatási intézmények csatlakoztak, egyre szélesebb körben reprezentálva a műfaj sokszínűségét és céljait. A BMC 2003-tól tagja a szervezetnek.
Az EJN éves közgyűlése az elmúlt évtized során egyre inkább komoly, több napos szakmai eseménnyé nőtte ki magát, szakmai beszélgetésekkel, előadásokkal, koncertekkel. 2014-től a közgyűlés keretein jócskán túllépő rendezvényt – immár European Jazz Conference néven – az EJN nyilvános eseménnyé tette, melyre a tagokon kívül külső szakmai jelentkezők is regisztrálhatnak. A BMC büszke arra, hogy pályázatával, versenytársait megelőzve sikerült elnyernie a 2015. évi European Jazz Conference megrendezésének jogát.
A konferencia tizenegy magyar zenekar lép fel. Köztük lesz a Dresch Quartet, a francia szaxofonossal, Christophe Monniot-val kiegészülő Szakcsi Lakatos BélaTrio, a német-magyar Platypus, a Bacsó Kristóf TRIAD, a Borbély Mihály Quartet, a Grencsó Open Collective közös produkciója Rudi Mahall német klarinétossal, a Santa Diver, Harcsa Veronika és Gyémánt Bálint, valamint a Tóth Viktor Tercett. A koncertek zártkörűek, de a Modern Art Orchestra és Tony Lakatos szeptember 26-i estjére korlátozott számban kaphatók jegyek. További hazai vonatkozás, hogy a magyar dzsessz-színtér lesz a témája a pénteki első plenáris tanácskozásnak.
A konferenciáról és a hálózatról bővebben itt olvashat.

MEGOSZTÁS

További hírek

2024. 07. 20.
Az Ephemere formáció alapítói egy női alkotópáros: Caussanel Izabella és Orbay Lilla. Kompozícióik a huszadik század első felének jazz és sanzonvilágára, a bárok bensőséges atmoszférájának beidézésére, latinos hangulatra épülnek.
2025. 01. 12.
Alig van más olyan nemzet, amelynek zenéje olyan erősen jelen van Magyarországon, mint a délszláv. Vujicsics, Besh o droM, Söndörgő és sok más itthoni zenekar játssza a déli szomszédok zenéjét, és nagyobb népszerűségnek örvend, mint az eredetik.
2025. 01. 12.
CD-nél jobb, hi-res minőségben is elérhető a Glissonic Trió Dalok.hu terjesztésében megjelenő Urobo című albuma. Amerikában díjat nyert a glissotar nevű hangszer, az idei Jazz.hu listáján pedig a hetedik helyen szerepel a megálmodója.
2024. 11. 25.
Tavaly nyáron debütált a hattagú Selah Vie első, "Ilyen az Élet" című nagy lemeze. A funk, roots rock jegyekkel építkező formáció munkásságát az életszeretet és az életrevalóság fűszerezi.
2024. 11. 25.
Juhász Attila Jack legutóbb tavaly nyáron adott ki nagylemezt „Morning Sensations” címen. A zenész idén sem hagyja unatkozni az instrumentális zene rajongóit, elkészítette legújabb albumát, amit „Just A Moment”-re keresztelt.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink