DJ Simogató és „Csináld Magad” a Zene Ünnepén

2012. 06. 15.

Dalok.hu: Miben más a Zene Ünnepe 2012, mint 10 vagy 20 évvel ezelőtt Európában és Magyarországon?
Náray Márton: A Zene Ünnepe eredetileg 1981-ben jött létre Franciaországban, azzal a céllal, hogy felhívja a figyelmet a zenei kultúra fontosságára egy olyan korban, amikor egyre kevesebb hangsúly fordítódott a zenére. Ez az indíték továbbra is aktuális a mai napig.
Itthon a rendezvény, mint a Főváros hivatalos nyári programja került hosszú ideig megrendezésre, majd a támogatások csökkentésével a mentalitás is átalakult. Jelenleg a Zene Ünnepe egy öntevékeny megmozdulás, amiben az alapfeladat, az egy-egy helyszín kiválasztása mellett, a csatlakozni kívánó klubok, és helyszínek koordinálása.

Dalok.hu: Mik a program célkitűzései, preferenciai ma és itt?
Náray Márton: Az alapvető célkitűzés ugyanaz , mint régen, annak függvényében, hogy évről-évre mik a lehetőségek.
Preferenciánk, hogy izgalmas zenekarok, és produkciók mutassák magukat, és minden a zenéről szóljon.
Közben az európai hálózaton belül próbálunk zenekari cseréket megvalósítani, ami az elmúlt években / PASO, Cadik, FolkFree, Colombre Band, Ez A Divat / sikeresen zajlott, idén a gazdasági környezet miatt kissé alábbhagy, de jövőre már ismét új programokat indítunk.

Dalok.hu: Milyen országokban ünneplik ezt a napot, milyen módon, hol a legnagyobb?
Náray Márton: A megmozdulás ugyan francia kezdeményezés, de az elmúlt években a DIY - azaz "csináld magad”- mentalitás térhódításával mindenhol egyre több szervező csatlakozik ehhez a naphoz. Ünneplik ezt a napot Görögországban, Lengyelországban, Svájcban, Olaszországban, Skóciában, Angliában, Belgiumban, Csehországban.... A megmozdulás mértéke a támogatások csökkenésével, és helyenként megszűnésével sajnos csökken, viszont, mivel a Zene Ünnepe sokkal inkább egy gondolat, mint klasszikus értelemben vett rendezvény és mivel önkéntes alapon működik, minden a zenélőkön, zene szeretőkőn, és ahhoz kapcsolódókon múlik. Egyszerűen fogalmazva mindenkinek része van benne.... ha szereted, és fontos neked, tégy hozzá.

Dalok.hu: Mi várható idén június 21-én nálunk?
Náray Márton: Hosszú a sor, de kiemelném a Sofitel és Francia Intézet közös színpadán, a Magyarországon első alkalommal bemutatkozó Botom Botom zenekart, a Riddim Colonyt, a Jazzraelt, és a Meszecsinkát. Az Akváriumnál lemezvásár, és DJ simogató lesz a Yellow Spots, Ez A Divat, az Anselmo, és a Puhító társaságában, az R33-ban a hazai underground add csúcstalálkozót, a Balaton-tól Ef Zámbó István új formációjáig.... a Gozsdu Udvarban, és a Columbus hajón jazz, és világzene lesz a Shadows Hungary banddel, és Tomor Barnabás Trióval....
 

MEGOSZTÁS

További hírek

2024. 07. 20.
Az Ephemere formáció alapítói egy női alkotópáros: Caussanel Izabella és Orbay Lilla. Kompozícióik a huszadik század első felének jazz és sanzonvilágára, a bárok bensőséges atmoszférájának beidézésére, latinos hangulatra épülnek.
2025. 01. 12.
CD-nél jobb, hi-res minőségben is elérhető a Glissonic Trió Dalok.hu terjesztésében megjelenő Urobo című albuma. Amerikában díjat nyert a glissotar nevű hangszer, az idei Jazz.hu listáján pedig a hetedik helyen szerepel a megálmodója.
2024. 11. 25.
Tavaly nyáron debütált a hattagú Selah Vie első, "Ilyen az Élet" című nagy lemeze. A funk, roots rock jegyekkel építkező formáció munkásságát az életszeretet és az életrevalóság fűszerezi.
2024. 11. 25.
Juhász Attila Jack legutóbb tavaly nyáron adott ki nagylemezt „Morning Sensations” címen. A zenész idén sem hagyja unatkozni az instrumentális zene rajongóit, elkészítette legújabb albumát, amit „Just A Moment”-re keresztelt.
2024. 11. 24.
Lovasi Eszter 2023-ban kezdte közzétenni dalait Jules War néven. Dream popnak nevezhető a stílusa, angolul énekel. Most megjelent az első nagylemeze.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink