Dalok.hu: A soproni Hangár klub hosszú múltra tekint vissza. Mikor indult, és mennyiben volt más régen, mint most?
Kovács Attila: 2000-ben nyílt a klub. Kifejezetten rock klubnak indult, majd miután én is képbe kerültem (ez fél évvel a nyitás után történt), szélesebbre nyitottuk a palettát. Természetesen rendesen kicserélődött a fellépők névsora a több mint másfél évtized alatt, de érdekes, hogy 2000-ben a nyitókoncerten játszó P.MOBIL tavaly, szinte napra pontosan 15 év elteltével koncertezett a Hangárban. Zeneileg ami változott: az első években a nagy 3-as Tankcsapda, Kispál, Anima vitte live-ban a prímet, mellette nagyon erős volt az underground party kultúra (Palotai, Cadik, Naga, Korai Öröm). Ez 2005 -től még jobban az elektronikus zene felé tolódott el (Secret Fusion - house,techno/ Microforms - drum and bass/ MonoChrome - breakbeat). 2010-ben a válság minket is elért, majdnem padlóra is kerültünk, azóta pedig az élőzene ami szárnyal, s külön megemlíteném a Mr2 Petőfis zenekarokat :-), akik a rádión keresztül elért népszerűségüket a koncerteken is kamatoztatni tudták illetve tudják.
Dalok.hu: Milyen stílusú előadókat hívtok meg, van-e preferált zenei irány?
Kovács Attila: Nincs stílus megkötés, de arra próbálunk figyelni, hogy bizonyos színvonal alatti programok ne legyenek. Viszont mivel külsős programok is vannak, ez nem mindig jön össze. De igazából a fontos nekünk az, hogy a közönségünk jól érezze magát, illetve hogy anyagilag is stabilan tudjuk igazgatni a klubbot.
Dalok.hu: Milyen az aránya az élő- és a nem élő (diszkó, stb.) produkcióknak a programban?
Kovács Attila: 90% - élő, 10% - party.
Dalok.hu: Milyen programok várhatóak a közel jövőben? Mire vevő a soproni közösség?
Kovács Attila: Lassan már kifutunk az idei tavaszi idényből, ami még hátravan: MAGNA CUM LAUDE , BELGA , WELLHELLO , SOP-ROCK TEHETSÉGKUTATÓ, de már őszre is vannak programjaink: IRIE MAFFIA , EURÓPA KIADÓ... a teljesség igénye nélkül.
Dalok.hu: Milyen korosztályok látogatják a klubot?
Kovács Attila: Fontosnak érezzük azt az eredményt, hogy tényleg minden korosztálynak tudunk programot nyújtani, s azt is jó látni, amikor teljes családok jönnek el bizonyos koncertekre. Ez azért a 80-as, 90-es években elképzelhetetlen volt. Az is lényeges a számunkra, hogy a HANGÁR MUSIC GARDEN leküzdötte azt az előítéletet, ami a kezdetekben, valljuk be őszintén, erőteljesen kísérte a ténykedésünket.
Dalok.hu: A Cseh Tamás Program miben dobta fel a klub kínálatát?
Kovács Attila: A legnagyobb eredménye az a CsTP-nak, hogy megpróbálja összefogni azt a közösséget, amely a magyar könnyűzenei életben tevékenykedik, és ezt sikerrel is teszi. Természetesen fontos, hogy a támogatásoknak köszönhetően nagyobb merészséggel vágunk bele mi is egy-egy koncert megszervezésének, s ez érezhető a zenekarok részéről is, köszönhetően az előzenekari és a turnétámogatásos pályázatoknak. Amit nagyon fontosnak tartanánk, az a közönségépítés vidéken, mert az már ok, hogy a kezdő vagy kisebb nevű zenekarok lejutnak és koncerteket adnak a vidéki klubokban, de ennek igazából akkor van értelme, ha azt sokan meg is nézik. És sajnos ez nem mindig van így. A magyar közönség nem nyitott az újdonságokra, s nehezen lehet bevinni egy kezdő vagy friss produkcióra. Talán a hangszeres zenei oktatás fele kellene nyitni, mert pl. Svédországban nagyon sokan tanulnak zenélni, s a koncertek látogatottsága is óriási. Szintén fontosnak tartanám a könnyűzene iskolai oktatását, mind a hazait illetve a nemzetközit is. Mikor Angliában jártunk, jó volt látni, hogy mennyire büszkék a Beatles mellett a többi angol zenekarra is az ottaniak. De a lényeg az hogy végre valami elkezdődött!!!