Nemzetközi előadók részvételével szervez oktatási konferenciát a Hangfoglaló Program
A Hangfoglaló Program Könnyűzenei Oktatást Támogató Alprogramjának soron következő rendezvényén ezúttal az oktatásé és a tudásmegosztásé lesz a főszerep. A Legyen a könnyűzene is mindenkié! szlogennel meghirdetett kétnapos konferencia 2017. november 21–22-én lesz a Budapest Music Center könyvtárában.
Nemzetközi szinten is elismert szaktekintélyek, zenetanárok, egyetemi oktatók, iskolavezetők, könnyűzenei alapítványok képviselői és ismert zenészek az érdeklődő közönség bevonásával térképezik fel a hazai zenei oktatás helyzetét, kihívásait és lehetőségeit.
A konferencia keddi nyitó napján a délelőtt a stratégiai célokra fókuszáló, nemzetközi kitekintéssel egybekötött helyzetértékelésé lesz, Bajnai Zsolt (Hangfoglaló Program) vezetésével. Ezt mélyíti el a szervezett könnyűzene-oktatás különböző színtereit bejáró második szekció, többek között Dr. Beck Zoltán (30Y, Pécsi Tudományegyetem Zenélő Egyetem) gondolataival az akadémiai térbe lévő populáris zenei kultúráról, és a svéd Lars Andersson (a széles körű nemzetközi munkát végző jazz-dob szakos egyetemi docens) előadásával.
Az ebédszünetet követően Murzsa Tímea (a konferencia koordinátora) elnöklésével az együtt zenélés sikeres példáiból adnak ízelítőt az előadók, a hangszeres előképzőtől a magániskolai formátumon és az interaktív zenés programokon át az egyetemi keretekig terjedően, mely utóbbi témát a Németországból meghívott Udo Dahmen (Popakademie Baden-Württemberg) tárja a közönség elé.
A keddi záró etapban a könnyűzenei oktatás lehetőségeinek témája mellett a zenetanárképzés is terítékre kerül, többek között olyan címek alatt, mint Mit érdemes és mit lehet? – A (könnyű)zenei nevelés reális céljai a közoktatásban (Orosz Mihály – Sztehlo Gábor Evangélikus Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium) vagy a Kutatás vezérelt oktatás és gyakorlat vezérelt kutatás: dalszerzés és könnyűzene (Toby Martin – University of Huddersfield).
A szerda délelőtt egy workshopé lesz, ahol harmincfős létszámkerettel interaktívan tudják megvitatni a zenetanulás lehetőségeit a jelenlevők.
A konferenciát előkészíti és figyelemmel kíséri a Poptanítás-blog, de tájékozódni lehet az esemény hivatalos facebook-oldalán is, ahol a részletes programleírás is megtalálható.
Az eseményen a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött, melyet ezen a linken tudnak megtenni. A szervezők minden érdeklődőt szeretettel várnak.
Legyen a könnyűzene is mindenkié!
2017. 11. 12.