Vad Fruttik - új dal, új klip, ősszel új lemez

2010. 06. 10.

 A dalt és a klipet itt találod.
„Szerettem volna írni egy dalt a hétköznapokról, és az emberi akaratról, hitről, önbizalomról.” – mondja Likó Marcell frontember. „Úgy próbáltam egy patetikus dalt írni, hogy közben hiteles is maradhasson — ne csússzunk át poénba, vagy giccses hegedűfutamokba. A mondanivaló egyértelmű: bárkiből lehet ’hős’ – nem a tévében/színpadon kell keresni az idoljainkat, hanem át kell menni nagyfaterhoz, odafordulni a mellettünk állóhoz, vagy belenézni a tükörbe.”

A dalhoz az RTL Klub riportere, Kiss Norbert Ádám és Trost Ádám operatőr készítettek látványos videoklipet, melyben az együttes tagjai Veszprém megyéből indulva eljutnak a fővárosba, sőt a főváros fölé a hegyekbe, és a nap végén onnan nézik Budapest fényeit – pont úgy, ahogy diadalmas amerikai zenekarok szoktak letekinteni klipjeikben a lábuk alatt elterülő Los Angelesre.

"Egy gerillaklipet találtunk ki, amely valamelyest szimbolizálja a zenekar útját is. Veszprémből indultunk, Budapestre érkeztünk, közben a szimpatikus helyszíneken megálltunk, és forgattunk. Nem egy egyszerű image-klipet akartunk készíteni, hanem annál azért többet. A klip szimbólumrendszere, és képi világa is próbál túlmutatni a sablon videókén. A piros fotel (szív), a dal végén a rádió-adótorony (rádiós sugárzás) olyan dolgok, amelyek jelentéssel bírnak a zenekar számára. Ahogy Pesthez közeledtünk, úgy lett egyre népesebb a táj – még ha nem is direkt módon, ez is a Fruttik karrierjét szimbolizálja. A legvégén leplezzük csak le, hogy hova is jutott a Várpalotáról indult zenekar: a főváros fölé.”

A Vad Fruttik legközelebb a budapesti Zöld Pardon szabadtéri színpadán lép fel június 16-án.

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 04. 20.
"Különleges tehetség kell ahhoz, hogy valaki így tovább tudja vinni a zene ősi, szakrális lélekgyógyító minőségét." Szabó János lemezkritikája.
2025. 11. 01.
Kiss Kamilka, a Kamilka & Pesti Sikk karizmatikus énekesnője nemcsak a színpadon mozog otthonosan, hanem zenepedagógusként is aktív. Az előadó több mint másfél évtizede tanít, és célja, hogy minden diákja önazonos, kreatív művésszé váljon.
2025. 10. 29.
„Önazonos” címmel megjelent az év elején színtérre robbant, groove / thrash / hardcore vonalas BETON zenekar bemutatkozó albuma. A hazai extrém / modern metal szcéna ismert arcait is soraiban tudó banda lemezére 11 tétel került.
2025. 10. 21.
Folytatódik a HOTS - Hungarian Oncoming Tunes zenei műfajokat és azok iparági sajátosságait bemutató workshop-sorozata. A nyolcadik, november 5-i alkalom a popzenei műfajok köré épül.
2025. 10. 21.
A BMC új kiadványát CD-nél jobb minőségben is letöltheted nálunk. Az Ars Nova együttes fennállásának 60. évfordulója alkalmából készített albumra öt, különböző generációkat és kifejezésmódokat képviselő zeneszerző egy-egy darabja került.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink