Új NKA pályázat induló előadók számára

2020. 08. 07.

Témája: Induló és kezdő előadók, zenekarok hang- és képfelvételének elkészítése, turnék és fellépések, valamint ezek kommunikációjának megvalósítása.
Fontos, hogy a nem teljesen kezdők is pályázhatnak. Ha van legfeljebb 1, nem szerzői kiadású nagylemezed (minimum 8 dal egy adathordozón), ez nem kizáró ok. Ha a pályázati felhívás megjelenése előtti 1 évben maximum 20 élő koncertet adtál, szintén pályázhatsz.
A pályázat teljes szövegét ITT találod.
2020. szeptember 8., éjfél a jelentkezési határidő.
A pályázati cél megvalósításának időtartama: 2020. december 1.– 2021. december 31, így az eredményhirdetés után elég idő marad lemezfelvételre és klipkészítésre.
2 milliót lehet nyerni, ami komoly összeg, viszont a Kollégium csak 20 pályázatot kíván támogatni, így komoly lesz a konkurencia is. A nevezési díj is több a szokásosnál – 10.000 Ft.
Az elmúlt napokban két másik támogatásról érkeztek hírek.
A Magyar Közlönyben augusztus 6-án megjelent határozat értelmében a kormány 5 323 647 925 forint többletforrást biztosít a 2020. évi központi költségvetésből a zenei szektor megsegítésére, az ágazat újraindítására, „raktárkoncertek” szervezésére, és a koncertanyagok online közzétételére.
Később 2,12 milliárd forintos újabb támogatást hirdetett a kormány, ezt viszont a fesztiválszervezők és a könnyűzenei klubok kapnák.
 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 26.
Az utcazene Magyarországon nem egy elterjedt jelenség, és ez nyilvánvalóan a szabályozásoknak tudható be. Ugyanakkor külföldön gyakran találkozunk magas színvonalú utcazenei produkciókkal...
2026. 06. 16.
Két hétig lehet már csak jelentkezni a budapesti Fülesbagoly Trip tehetségkutatóra, ahol...
2026. 06. 16.
Egy távoli, vidéki kisvárosban nőtt fel, ott kezdett el a zenével foglalkozni három testvére volt, mindenki intenzíven muzsikált. Édesapja kántorkodott is, játszott a környék templomainak orgonáin, és volt rá példa, hogy egy és ugyanazon szimfonikus
2026. 06. 16.
A Believe a világ egyik legnagyobb zenei terjesztője, a Dalok.hu is az ő segítségével juttatja el a ránk bízott zenéket minden fontosabb platformra. A napokban a cég közre tette a MI-vel kapcsolatos vízióját.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink