Új dallal cselez a hétvégébe Kis Grofó

2018. 11. 12.

A Bulibáró, a Nézését meg a járását és a #LÁVKÓMA után egy drukkerhimusszal adja a hétvégi alapot Kis Grófo. Az énekes Tiki-taka című számával együtt egy videóklip is érkezik, ami az eddig megszokottal ellentétben animációval dolgozik, a csajok viszont itt sem maradtak ki.

A mintegy százmilliós megtekintést generáló énekes új szerzeménye visszacsalogatja azokat az emlékeket, amikor egyként ünnepelte az ország a magyar válogatott sikereit.

„A magyar válogatott 2016-ban több mint 40 év után újra játszhatott az Európa-bajnokságon és csodásan szerepeltek. Magyarok tízezrei ünnepeltek az utcán, fantasztikus emlék! Ezt az érzést szerettem volna ezzel a dallal visszahozni.”

A dal Burai Krisztián közreműködésével készült, Grófo és a dalszerző első közös munkája a Tiki-takával. Az énekest a családja inspirálta.

„Sajnos a fellépések miatt ki kell hagynom a meccseket, viszont az egész családom foci-lázban ég az év 365 napján, ez ihletett meg.”

A Bulibáró egészen új oldaláról mutatkozik be. A dal alapja elkülönül az eddigi hangzásvilágtól és egy új „kisgrófos” érzést nyújt.

„A Tiki-taka egy latin hangzást ad, ez is közel áll a szívemhez. Régóta szerettem volna már kipróbálni és megmutatni magam ebben a stílusban is.”

A címadás sem véletlen, a tiki-taka egy spanyol játékstílus, ami a focisták gyors és rövid passzjátékát jelenti, Kis Grófo számában pedig a refrént pörgeti.

 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 02. 09.
Cserepes Károly remix-sorozatának hetedik lemeze, a "The Beginning of the Beginning" felkerült a Transglobal World Music Chart nemzetközi toplista rangos 14. helyére.
2025. 06. 05.
Selmeci Basstard Péter rejtőzködő zeneszerző, multihangszeres és a Nicotine Stúdió tulajdonosa, a Marlboro Man egykori tagja 2019-ben készítette elektronikus zenei szólóalbumát ElektrikFish: Transpace címmel...
2025. 06. 03.
Egy felejthetetlen „ByeAlex és a Slepp" koncert került megrendezésre 2025. január 8-án és január 9-én a budapesti Erkel Színházban, ahol Alexéket egy teljes szimfonikus zenekar kísérte, Werner Gábor karmester vezénylésével,
2025. 06. 02.
Nem feltétlenül kell a Tilos Rádió hallgatójának lenni, hogy jól essen egy nyárindító budapesti fesztivál Budapesten, szabadtéren, a Duna partján, szuper fellépőkkel.
2025. 06. 02.
Egy hét zene, globális ritmusok és improvizáció a Balaton partján! Jammelj, tanulj és fejlődj amerikai, magyar és balkáni top zenészekkel!
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink