Traumáink ólomsúlyú láncok, a szabadság mellett is – itt a „Túl” az „Artúr Rambotól”

2025. 09. 21.

A 7 fős formáció legújabb megjelenése egyszerre személyes és közösségi vallomás: a szabadság és a belső láncok kettősségét dolgozza fel. A Túl nemcsak egy dal, hanem egy intenzív zenei és érzelmi utazás. Az Artúr Rambo lemezbemutatója december 6-án lesz az Akváriumban, a jegyértékesítés elindult.

Az "Artúr Rambo" legújabb dala és klipje, a Túl nemcsak egy újabb fejezet a zenekar életében, hanem egy személyes és kollektív vallomás. A 7 fős formáció – amelynek tagjai többek között az Aurevoir., a Supernem, az Ivan & The Parazol, az Anna and the Barbies, a Kacaj, a The Roving Chess Club vagy az ÉK soraiból lehetnek ismerősek – továbbra is hű önmagához: egyszerre ösztönös és szokatlanul őszinte hangzással álltak elő. Az ősszel megjelenő lemez felvételei a Pannónia Stúdióban indultak, majd több helyszínen folytatódtak, köztük Lovasi Andrásnál és a Studio Einzban is. A szálakat végül Makay András hangmérnök fogta össze, erről Beke István ’Bex’ így fogalmazott: „Az egész káoszt Makay Andris (ProTools Ninja) látja át, az ő zsenialitásának köszönhető a hangzóanyag.” Agócs Márton a most debütáló dalról ezt mondta: „A klasszikus stadionrock-hangzást akartuk egy kicsit megcsavarni. Ezért került a dalba hegedű, trombita, buzuki és szitár – utóbbin barátunk, Várallyay Benedek játszik.”

A Túl születése erősen személyes ihletből táplálkozott, Katona Bálint ’Baka’ tavaly saját bőrén tapasztalta meg, milyen bénító tud lenni a pánik. „Minden művésznek megvan a saját pokla és a saját keresztje. A feltétlen szabadság mellett bennünk ólomsúlyú láncok a traumáink. A rock and roll fénye és csillogása a belül marcangoló sötétséggel kéz a kézben jár – erről akartunk beszélni.”

„A Pannóniában töltött hat nap alatt mindenki a maximumot hozta. Profi szinten folyt a munka, mégis végig jókedv lengte be a stúdiót a lehallgatótól a »dínó presszóvá« avanzsált kertig” – mondta Kővári Dániel. A zenekarhoz legutóbb csatlakozó Pulius Tibor szintén otthonra talált a közegben: „Agócs Marcit már régóta ismerem, még a supernemes évekből, koncerteztünk együtt és sokszor találkoztunk különböző bárpultok elhagyatott végein. 2025 elején megkeresett, hogy készül egy lemez, meghallgatnám-e, esetleg gitároznék-e pár dalban, természetesen elvállaltam. Aztán ahogy készültek a dalok, feltették a kérdést, hogy tagként is részt vennék-e a zenekarban, én pedig kimondtam a boldogító igent.”

A Túl tehát egyszerre személyes és közös: a trauma feldolgozásának története, de egyben zenei kísérlet is. A klip tovább erősíti az üzenetét: menekülés és befogadás, fény és hangzavar, szabadság és visszarántás örök ellentétét.


„Az a legjobb ebben a bandában, hogy mindig készségesen beáll a legénység az ember mögé, aki hozza magával az adott dalkezdeményt. Semmi egóharc, semmi szakmaiaskodás, holott valaki öt, valaki pedig közel huszonöt éve van a színpadon. Egyelőre annyira élvezi mindenki ezt az egészet, hogy lassan már a következő lemez is félkész, olyan lendületes a társaság. Reméljük a legjobbakat” – mondta Baka. A következő hónapok a zenekar életében az új lemez és a koncertezés körül forognak. Ahogy Agócs Márton összefoglalta: „Most a lemezbemutatóra készülünk, közben sorra érkeznek az új dalok, végül pedig a teljes anyag. Aztán iszunk egy Pulius-fröccsöt, eljátsszuk még egyszer a műsort, és irány az Akvárium.” Budapesten december 6-án, Pécsen pedig december 20-án áll színpadra a zenekar a debütáló lemezzel, a jegyértékesítés mindkét eseményre elkezdődött.


 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 01.
Június 20-án egy igazán ígéretes modern rock találkozásnak ad otthont a pécsi Káptalan Kert, ugyanis a Hooligans vendégeként a városban zenél a Down For Whatever.
2026. 05. 19.
A "Limitált kiadás" című új "Pavilon" kislemez pimasz odaszúrás a flexkultúrának balkáni ízekkel és borsodi füsttel.
2026. 05. 19.
Végre megérkezett Dollyék várva várt 5. nagy lemeze, és robban a retró életérzés! "Régóta szerettem volna megmutatni azoknak is, akik még nem láttak, vagy hallottak minket élőben, milyen a hangulat a koncertjeinken!"
2026. 05. 16.
A Deezer áprilisi jelentése szerint a platformra naponta feltöltött új zenék mintegy 44%-a, azaz majdnem 75 000 dal tisztán mesterséges intelligencia (MI) által generált tartalom. Ez havi szinten több mint 2 millió szintetikus zeneszámot jelent.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink