Romengo a Narancsban

2014. 03. 13.

Az interjú rávilágít arra az érdekes tényre, miszerint a hetvenes-nyolcvanas években induló roma zenekarok (Nagyecsedi Fekete Szemek, a Kalyi Jag, a Romanyi Rota) többsége nagyecsedi volt. Romengo is onnan jön, de Pesten él. Az új lemezüknek Nagyecsed - Budapest a címe. Itt belehallgathatsz és letöltheted:
A zenekar Mazsi – Mónika házaspárra épül, akik sok év házasság után is így beszélnek egymásról:
RMM: Szerintem Móniban van valami skizó...
LM: Jézusom...
RMM: ...mert ugyan többnyire teljesen vidám, de amikor énekel, akkor annyira beleéli magát, hogy teljesen átlényegül. Én nap mint nap hallom, de engem is meglep vele, ettől leszek minden alkalommal szerelmes belé.
A 30 éve színpadon levő kannás, a Guszti szerint ma a fővárosban jobban őrzik a cigány hagyományt, mint vidéken, ahol a lakodalmas és szinti zenék mennek inkább. A 42 évesen nagyapa kannás átszellemül koncerteken és túl hangosan kiabál Mazsi, a zenekarvezető szerint.
A teljes interjút itt elolvashatod.
Pár hete mi is készítettünk egy rádióinterjút a zenekarral, ott élőben előadtak két dalt is. Azt itt meghallgathatod. 


 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 16.
Egy távoli, vidéki kisvárosban nőtt fel, ott kezdett el a zenével foglalkozni három testvére volt, mindenki intenzíven muzsikált. Édesapja kántorkodott is, játszott a környék templomainak orgonáin, és volt rá példa, hogy egy és ugyanazon szimfonikus
2026. 06. 16.
A Believe a világ egyik legnagyobb zenei terjesztője, a Dalok.hu is az ő segítségével juttatja el a ránk bízott zenéket minden fontosabb platformra. A napokban a cég közre tette a MI-vel kapcsolatos vízióját.
2026. 06. 16.
"Egy időben gyakran küzdöttem alvásparalízissel, és ezt az állapotot szerettem volna zenei formába önteni. A szöveget és az énekdallamot én hoztam, a fiúk pedig tökéletesen elkapták a fonalat, és fokozták tovább a dal feszültségét és hangulatát."
2026. 06. 02.
A platform ezentúl automatikusan felismeri és egyértelmű címkével látja el a fotorealisztikus, mesterséges intelligenciával (MI) generált videókat, még abban az esetben is, ha az alkotó ezt elmulasztotta vagy nem akarta feltüntetni.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink