Poptörténeti pályázat a beatkorszak koncertjeiről

2020. 05. 12.

Egy délutáni tangó az Ifiparkban, egy este a Metro Klubban, egy hajnalig tartó buli a Tabánban vagy egy véget nem érő éjszaka a fő téri művház dohányfüstös nagytermében. Az NKA Hangfoglaló Program, a Hangőr Egyesület és a Volt egyszer egy beatkorszak-blog közös felhívására bárki küldhet egy történetet, aki szívesen elmesélné a Kádár-korban esett legkedvesebb, legváratlanabb vagy éppen legviccesebb koncertélményét.

Mindannyian rég voltunk már koncerten, és úgy áll a helyzet, hogy még jó ideig nem is hallhatjuk élőben a kedvenceinket. Mintha halkabb lenne körülöttünk az utóbbi, különös hónapokban a zene. Arra gondoltunk ezért, hogy veletek közösen összegyűjtünk néhányat a Nagy Generáció és az utánuk feltűnő, földalatti nemzedék legemlékezetesebb fellépései közül.

Aradszky László olaszos dalai bűvöltek el titeket, vagy a beatlányok éneke? Baksa-Soós János performanszai láttán esett le az állatok, vagy a Syrius-hajón lazultatok el igazán? Az Ikarus Művelődési Ház volt a törzshelyetek, a Kassák Klubban kalapált a leghevesebben a szívetek vagy a Fekete Lyukban érkezett el számotokra a megvilágosodás? Minket minden koncerten megesett eset érdekel!

Kíváncsiak vagyunk rá, mivel koccintottatok a buli előtt, hogy milyen cigarettára gyújtottatok a ráadás után, és lényeges lehet az is, hogy milyen ruhát viseltetek a várva várt napon. A legfontosabb viszont mégis az, ami a színpadon történt, vagy éppen a nézőtéren, mialatt játszott a zenekar.

Az NKA Hangfoglaló Program, a Hangőr Egyesület és a Volt egyszer egy beatkorszak-blog felhívása nagy idők tanúinak szól tehát. Olyan, 1.500–5.000 leütés terjedelmű anekdotákat, tárcákat, elbeszéléseket, egyperceseket várunk, amelyek megmutatnak valamit abból, ami miatt a leginkább szeretjük az élő zenét. A történetek egy-egy fotóval is illusztrálhatók, azonban kizárólag olyan fotókat van módunk elfogadni, amelyek jogtisztaságát a pályázó garantálni tudja.

A legjobban sikerült írásokat a Volt egyszer egy beatkorszak-blogon közöljük, szerzőiket pedig az NKA Hangfoglaló Program Magyar Könnyűzenei Örökség Megőrzését Támogató Alprogramjának kiadványaiból összeállított, a beatkorszak hősei által dedikált, értékes könyvcsomaggal jutalmazzuk, a szakmai zsűri által legjobbnak ítélt három szöveg szerzője pedig ezen felül 50.000, 30.000, illetve 20.000 forintos jutalomban is részesül. Írjuk meg együtt a hatvanas, hetvenes, nyolcvanas évek szubjektív koncerttörténetét!

Történeteiteket és kérdéseiteket az orokseg@hangfoglalo.hu címre várjuk és a legszínvonalasabb írásokat folyamatosan közöljük a blogon.

Beküldési határidő: 2020. június 30.

MEGOSZTÁS

További hírek

2024. 07. 20.
Az Ephemere formáció alapítói egy női alkotópáros: Caussanel Izabella és Orbay Lilla. Kompozícióik a huszadik század első felének jazz és sanzonvilágára, a bárok bensőséges atmoszférájának beidézésére, latinos hangulatra épülnek.
2024. 11. 24.
A 2004-ben alapított Romengo négy kontinens, több mint 30 országában koncertezett, a magyarországi oláh-cigány zenei kultúrát képviselve a legrangosabb világzenei fesztiválokon és koncerttermekben. December 6-án az A38-on ünnepli születésnapját.
2024. 11. 11.
A „Legyen szép és boldog a karácsony” egy nagyszabású, ünnepváró dupla album, amit az alkotók a szimfonikus zenekari hangzás, a könnyűzene, és nem utolsó sorban a karácsonyi dalok
2024. 11. 11.
Idén is lesz Nedves November Fesztivál az Analog Music Hallban november 21-én, csütörtökön este a Mohai Tamás Band, a Ragazzi Razzi és a Syl Mohai Trió közreműködésével. Mindhárom zenekarnak a közelmúltban jelent meg új albuma. 
2024. 11. 10.
Egy gitár, két-három gitár - ok, de ennyi? Annak ellenére, hogy a gitár az egyik népszerű hangszer, ilyenfajta felállással ritkán találkozunk. A díjakat nyert, külföldöt bejárt együttes lemeze a Dalok.hu terjesztésében jelenik meg.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink