Music Hungary - A zeneipar nagy találkozása

2018. 05. 26.

Május végén a zeneipar fővárosává válik Eger, amikor a szakma ismét megvitatja az iparág legfontosabb kérdéseit. Aztán jöhet a Feszt!Eger, a hazai fesztiválszezon első rendezvénye egy hűs fröccs kíséretében, az egri borvidék egyik legszebb pincészetének környezetében.

A Music Hungary konferencia sok éve biztos pont a zeneipar éves naptárában. Nemcsak akönnyűzenei szakma nagy közös osztálykirándulása, hanem a legfontosabb találkozási hely, ahol évről évre előkerülnek a szakmát érintő legfontosabb ügyek. Évek óta terv, hogy többlegyen ebből, ami egyben panasznap és ötletbörze is, hiszen minek a panasz, ha nincs, aki

meghallja, és minek az ötlet, ha nincs, aki megvalósítsa. A Music Hungary Szövetség azért jött létre, hogy év közben is legyen gazdája a zeneipar közös ügyeinek és hasznosuljanak az eddig sokszor a levegőben maradt gondolatok és energiák. Egy saját szervezet, amelyet közösen építenek alkotók, szervezők, menedzserek, kiadók, technikusok és mindenki, aki ezen a területen dolgozik. A Music Hungary Szövetség 2018 elején alakult meg, és már több mint száz cég, szervezet és magánszemély jelezte eddig belépési szándékát a különböző szakosztályokba a fesztiváloktól a zenei exporton át a zeneoktatásig.

Az idei Music Hungary konferencián a szakma megvitatja, mit tudnak a helyi rádiók, amit az országos, vagy majdnem országos elérést biztosító versenytársak nem, és vajon mennyire lesz képes egy új országos kereskedelmi rádió megjelenése átformálni ezt a piacot. Megismerhetjük a ProArt 2017-es Zeneipari Jelentését. A Jelentésből – a hazai és globális bevételi trendeken túl – megtudhatjuk, hogy mit gondolnak a zeneipar hazai szereplői a zenész életpályáról. A következő beszélgetés azt vizsgálja, mi a helyzet ma a hangstúdiók piacán, kik a fontos szereplők, mit kínálnak a felvétel rögzítésén túl a zenészeknek.

Míg az online jogdíjpiac Svédországban a teljes bevétel 1/3-át adja – megelőzve a televíziós és a rádiós bevételeket –, addig itthon ez az arány, bár folyamatosan növekszik, csupán 2%. Honnan jött létre, hol tart és merre halad az online iparág? Meg tudja-e oldani az európai jogalkotás az értékhézag (value gap) problémáját?

Idén februárban több mint 300 dalszerző gyűlt össze az Artisjus által szervezett első Dalszerző Expóra, ahol 5 külföldi és 30 magyar előadó tartott párhuzamosan több teremben előadásokat, workshopokat és egyéni tanácsadásokat. A rendezvénnyel egy olyan közös platform jött létre, amely összeköti a közép-európai régió tehetséges szerzőit egymással és a nagyvilággal, ahol a magyar dalszerző közösségnek lehetősége nyílik új ismereteket és kapcsolatokat szerezni.

A konferencia keresi a választ arra a kérdésre is, hogy mi a blockchain technológia szerepe a zeneiparban. Szó lesz a globális zenei adatbázisokról, azok valós problémáiról és a blokkláncokra épülő megosztott adatbázisok felhasználási lehetőségeiről.

A zenei export szinte mindig állandó témája a Music Hungary-nek, mióta nincs zenei exportiroda. Az „Otthonom a nagyvilág” címet viselő beszélgetés arról kíván közelebbi képet adni a hallgatóság számára, hogy mik voltak a közelmúlt legnagyobb nemzetközi sikerei, és hogyan folytathatók az elmúlt egy évben megtett kezdeti lépések.

A rendezvényen szó lesz továbbá a viták kereszttüzében álló a kulturális TAO-ról.

DJ-k a fesztiválok nagyszínpadán: Múló hóbort vagy a jövő? Folytatódik-e ez a trend? Eljuthat-e egy magyar DJ/Producer is a David Guetta-i magasságokba? – teszik fel a kérdést a Music Hungary következő beszélgetésén. Majd szó lesz az EU zenei politikájáról, az állam és a könnyűzene viszonyáról, és bemutatkoznak a Music Hungary Szövetség szakosztályai is.

Az IV. Music Hungary konferencia moderátorai Horváth Gergely, Lévai Balázs és Stumpf András lesznek!


 

 

MEGOSZTÁS

További hírek

2024. 07. 20.
Az Ephemere formáció alapítói egy női alkotópáros: Caussanel Izabella és Orbay Lilla. Kompozícióik a huszadik század első felének jazz és sanzonvilágára, a bárok bensőséges atmoszférájának beidézésére, latinos hangulatra épülnek.
2025. 01. 12.
Alig van más olyan nemzet, amelynek zenéje olyan erősen jelen van Magyarországon, mint a délszláv. Vujicsics, Besh o droM, Söndörgő és sok más itthoni zenekar játssza a déli szomszédok zenéjét, és nagyobb népszerűségnek örvend, mint az eredetik.
2025. 01. 12.
CD-nél jobb, hi-res minőségben is elérhető a Glissonic Trió Dalok.hu terjesztésében megjelenő Urobo című albuma. Amerikában díjat nyert a glissotar nevű hangszer, az idei Jazz.hu listáján pedig a hetedik helyen szerepel a megálmodója.
2024. 11. 25.
Tavaly nyáron debütált a hattagú Selah Vie első, "Ilyen az Élet" című nagy lemeze. A funk, roots rock jegyekkel építkező formáció munkásságát az életszeretet és az életrevalóság fűszerezi.
2024. 11. 25.
Juhász Attila Jack legutóbb tavaly nyáron adott ki nagylemezt „Morning Sensations” címen. A zenész idén sem hagyja unatkozni az instrumentális zene rajongóit, elkészítette legújabb albumát, amit „Just A Moment”-re keresztelt.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink