Május végén a zeneipar fővárosává válik Eger, amikor a szakma ismét megvitatja az iparág legfontosabb kérdéseit. Aztán jöhet a Feszt!Eger, a hazai fesztiválszezon első rendezvénye egy hűs fröccs kíséretében, az egri borvidék egyik legszebb pincészetének környezetében.
A Music Hungary konferencia sok éve biztos pont a zeneipar éves naptárában. Nemcsak akönnyűzenei szakma nagy közös osztálykirándulása, hanem a legfontosabb találkozási hely, ahol évről évre előkerülnek a szakmát érintő legfontosabb ügyek. Évek óta terv, hogy többlegyen ebből, ami egyben panasznap és ötletbörze is, hiszen minek a panasz, ha nincs, aki
meghallja, és minek az ötlet, ha nincs, aki megvalósítsa. A Music Hungary Szövetség azért jött létre, hogy év közben is legyen gazdája a zeneipar közös ügyeinek és hasznosuljanak az eddig sokszor a levegőben maradt gondolatok és energiák. Egy saját szervezet, amelyet közösen építenek alkotók, szervezők, menedzserek, kiadók, technikusok és mindenki, aki ezen a területen dolgozik. A Music Hungary Szövetség 2018 elején alakult meg, és már több mint száz cég, szervezet és magánszemély jelezte eddig belépési szándékát a különböző szakosztályokba a fesztiváloktól a zenei exporton át a zeneoktatásig.
Az idei Music Hungary konferencián a szakma megvitatja, mit tudnak a helyi rádiók, amit az országos, vagy majdnem országos elérést biztosító versenytársak nem, és vajon mennyire lesz képes egy új országos kereskedelmi rádió megjelenése átformálni ezt a piacot. Megismerhetjük a ProArt 2017-es Zeneipari Jelentését. A Jelentésből – a hazai és globális bevételi trendeken túl – megtudhatjuk, hogy mit gondolnak a zeneipar hazai szereplői a zenész életpályáról. A következő beszélgetés azt vizsgálja, mi a helyzet ma a hangstúdiók piacán, kik a fontos szereplők, mit kínálnak a felvétel rögzítésén túl a zenészeknek.
Míg az online jogdíjpiac Svédországban a teljes bevétel 1/3-át adja – megelőzve a televíziós és a rádiós bevételeket –, addig itthon ez az arány, bár folyamatosan növekszik, csupán 2%. Honnan jött létre, hol tart és merre halad az online iparág? Meg tudja-e oldani az európai jogalkotás az értékhézag (value gap) problémáját?
Idén februárban több mint 300 dalszerző gyűlt össze az Artisjus által szervezett első Dalszerző Expóra, ahol 5 külföldi és 30 magyar előadó tartott párhuzamosan több teremben előadásokat, workshopokat és egyéni tanácsadásokat. A rendezvénnyel egy olyan közös platform jött létre, amely összeköti a közép-európai régió tehetséges szerzőit egymással és a nagyvilággal, ahol a magyar dalszerző közösségnek lehetősége nyílik új ismereteket és kapcsolatokat szerezni.
A konferencia keresi a választ arra a kérdésre is, hogy mi a blockchain technológia szerepe a zeneiparban. Szó lesz a globális zenei adatbázisokról, azok valós problémáiról és a blokkláncokra épülő megosztott adatbázisok felhasználási lehetőségeiről.
A zenei export szinte mindig állandó témája a Music Hungary-nek, mióta nincs zenei exportiroda. Az „Otthonom a nagyvilág” címet viselő beszélgetés arról kíván közelebbi képet adni a hallgatóság számára, hogy mik voltak a közelmúlt legnagyobb nemzetközi sikerei, és hogyan folytathatók az elmúlt egy évben megtett kezdeti lépések.
A rendezvényen szó lesz továbbá a viták kereszttüzében álló a kulturális TAO-ról.
DJ-k a fesztiválok nagyszínpadán: Múló hóbort vagy a jövő? Folytatódik-e ez a trend? Eljuthat-e egy magyar DJ/Producer is a David Guetta-i magasságokba? – teszik fel a kérdést a Music Hungary következő beszélgetésén. Majd szó lesz az EU zenei politikájáról, az állam és a könnyűzene viszonyáról, és bemutatkoznak a Music Hungary Szövetség szakosztályai is.
Az IV. Music Hungary konferencia moderátorai Horváth Gergely, Lévai Balázs és Stumpf András lesznek!