A rendezvényeken a zeneipar számos szegmensével megismerkedhetnek az érdeklődők az iparág szakértői, és az adott területen dolgozó, ismert szereplők, főként zenészek segítségével. Most egy videóban mutatjuk be, hogyan is zajlanak ezek az események.
„Már a Program indulásakor láttuk, hogy szükség van egy olyan zeneipari, zenész, beszélgetős, előadássorozatra, ami arról a környezetről szól, amiben a magyar zeneipar, a zenészek, koncertszervezők, turnémenedzserek dolgoznak” – fogalmazza meg a rendezvénysorozat alapjait a szakmai hátteret biztosító Majdnem Híres Rocksuli társalapítója, a beszélgetések állandó moderátora, Réz György. – „Az egész úgy épül fel, mint egy kis képzés, amely megmutatja, hogy ez egy szakma, aminek vannak fogásai, állnak mögötte tudományos vizsgálatok, vannak olyan piaci megoldások, amelyek általánosan alkalmazhatók.”
A Zeneipari Menedzsment Alprogram keretében szervezett legutóbbi rendezvényeken így például sok mindent megtudtunk Fejes Tamástól, aki a Tankcsapda-modellről beszélt a hallgatóságnak. Aztán az Ivan & The Parazol tagjai, valamint a Mörk és a Run Over Dogs frontemberei a külföldi fellépések előnyeiről és nehézségeiről osztották meg gondolataikat. Nagy Adri segítségével a Quimby menedzsmentjébe nyertünk bepillantást, míg a zenei szaksajtó munkatársaitól például a jó biográfiáról tudtunk meg hasznos információkat.
A Backstage esetében kiemelten fontos, hogy interaktívak, és földrajzi helytől függetlenül mindenki számára elérhetőek legyenek az ott megosztott ismeretek, ezért 2017-től már minden rendezvény live streamen is követhető és a Hangfoglaló Program Youtube-csatornáján utólag is megtekinthető. A közönség pedig nemcsak a helyszínen, az előadások, beszélgetések végén, hanem online is feltehet kérdéseket a szakértőknek és zeneipari szereplőknek.
A Backstage-sorozat jövőre is folytatódik újabb izgalmas előadásokkal és kerekasztal-beszélgetésekkel, hogy a fiatal zenészek, zeneipari szakemberek hasznos tudást szerezhessenek szakmai fejlődésük érdekében.
Forrás: Hangfoglalo.hu