Megjelent Somi új dala és itt az első videó is tőle

2013. 12. 02.

Ha csak megnézzük, hogy meglehetősen fiatal kora ellenére - hiszen még csak most töltötte be a 21. életévét - már hányféle produkcióban vett részt, mint szerzőtárs, humorista, avagy gitárhős, el sem hisszük, hogy ilyen rövid idő alatt ennyi oldaláról megmutatkozhat a tehetség. Dani, illetve "Somi" azon túl, hogy együtt alapította a K2 zenekart Kardos Horváth Jánossal, és vele valamint Kiss Tiborral, a Quimby zenekar frontemberével már 19 éves korában közösen komponálták a "Suttognak a fák" című dalt, a Dumaszínház ismert poénmestere is 2011. óta. A fentiek mellett a NEO FM "Gitár Titán" versenyének 2011-ben az egyik legfiatalabb felfedezettje volt és rendkívüli gitártudásával bekerült a verseny legjobb 10 előadója közé. Somi dolgozott továbbá Bércesi Robival, a Hiperkarma zenekar frontemberével is, akivel évek óta nagyon jó barátságban vannak, és a jövőben is több közös dalban gondolkodnak, ezzel is a hamarosan megjelenő Somi albumot erősítve. Ha az eddigi felsorolás nem lett volna elég, még a Fonogram Gála idei főcímzenéjének megírására is őt kérték fel egy kedves zenésztársával közösen idén májusban. Ám, még mindig csak a felsorolás elején járunk.
Önálló, debütáló albuma, "Somi" művésznéven, a tervek szerint valamikor 2014 tavaszán jelenik majd meg, és ezt a nagylemez hivatott a "Nem bánom" című harmadik kislemeze és a hozzá tartozó videóklip beharangozni. A dalhoz készült vizuális anyag nagy volumenű produkciónak mondható, Fazekas Csaba rendező vezetésével egy több napos forgatás keretében vitték vászonra a "NŐ" misztikus élményének örök vízióját.

 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 16.
Egy távoli, vidéki kisvárosban nőtt fel, ott kezdett el a zenével foglalkozni három testvére volt, mindenki intenzíven muzsikált. Édesapja kántorkodott is, játszott a környék templomainak orgonáin, és volt rá példa, hogy egy és ugyanazon szimfonikus
2026. 06. 16.
A Believe a világ egyik legnagyobb zenei terjesztője, a Dalok.hu is az ő segítségével juttatja el a ránk bízott zenéket minden fontosabb platformra. A napokban a cég közre tette a MI-vel kapcsolatos vízióját.
2026. 06. 16.
"Egy időben gyakran küzdöttem alvásparalízissel, és ezt az állapotot szerettem volna zenei formába önteni. A szöveget és az énekdallamot én hoztam, a fiúk pedig tökéletesen elkapták a fonalat, és fokozták tovább a dal feszültségét és hangulatát."
2026. 06. 02.
A platform ezentúl automatikusan felismeri és egyértelmű címkével látja el a fotorealisztikus, mesterséges intelligenciával (MI) generált videókat, még abban az esetben is, ha az alkotó ezt elmulasztotta vagy nem akarta feltüntetni.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink