Megjelent az idei Előzenekari pályázat

2017. 09. 13.

Az Előzenekari alprogram keretében olyan együttesek pályázhatnak, akik koncertjeiken könnyűzenei és jazz műfajba besorolható, élőzenét szolgáltató előzenekarokat léptetnek fel. Benyújtási határidő: 2017. október 13.

Az NKA honlapján (www.nka.hu) megjelent a Cseh Tamás Program Ideiglenes Kollégiuma által kiírt pályázat remek lehetőség azoknak a tehetséges, de még a karrierjük elején álló zenészeknek, akik a támogatásnak köszönhetően már befutott zenekarok nagyobb közönsége előtt léphetnek fel.

A pályázatot azonban az úgynevezett főzenekaroknak kell benyújtaniuk: a kiíró azoknak a könnyűzenei műfajba besorolható együtteseknek, koncertszervezőknek a jelentkezését várja, akik az elmúlt két évben legalább ötven koncertet lebonyolítottak, ezeknek legalább a fele belépőjegyes volt, és ezeken a nézőszáma elérte vagy meghaladta a 150 főt. A zenekarok koncertenként maximum 400.000 Ft-ra pályázhatnak, melynek legalább 70%-a az előzenekar költségeit kell, hogy fedezze.

A részletes pályázati kiírás megtalálható az NKA honlapján is. Pályázni is ezen a felületen keresztül, regisztrációt követően lehet. Benyújtási határidő: 2017. október 13. A 2018. január 1-től megvalósítandó koncertek és turnék támogatásától várhatóan novemberben dönt az NKA Cseh Tamás Program Ideiglenes Kollégiuma.

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 02. 09.
Cserepes Károly remix-sorozatának hetedik lemeze, a "The Beginning of the Beginning" felkerült a Transglobal World Music Chart nemzetközi toplista rangos 14. helyére.
2025. 05. 19.
A Fülesbagoly KID elnevezésű, június 15-én zajló eseményre énekes és hangszeres kategóriában jelentkezhetnek általános és középiskolás diákok.
2025. 05. 16.
A csapatokra osztott résztvevőknek music supervisor vendégek briefjei alapján kell megírniuk és rögzíteniük naponta egy-egy dalt. Van lehetőség mindhárom, vagy akár csak egy napra is jelentkezni.
2025. 05. 06.
Április 14.-én jelent meg a Mojo zenekar hetedik, "The best is yet to come" című lemeze. A lemezen 11 szám található, amiből csak egy dal feldolgozás.
2025. 05. 05.
A zenész ugyanolyan ember, és néha focizni is tud. Persze, mondhatjuk, hogy azért fordulnak a foci felé a zenészek, mert arra többen kíváncsiak, de a mi esetünkben az esemény jótékony célú.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink