Maya lemezjátszó koncert a Hajón a TrioM előadásában!!

2016. 04. 29.

2016. április 29-én  az A38 Hajó kiállítóterében játssza le a TrioM formáció, első, Maya című lemezét és újabb számait. A lemez világzenei hungarikum, az audiovizuálisan felturbózott koncert pedig valóságos world-music cirkusz lesz. Bartókot a dadaizmussal, a fadot a punkkal, a népzenét a dzsesszel, a kortársat a játékossággal vegyítik. Tóth Evelin színpadi jelenléte és hangterjedelme meghökkentő és felkavaró, Szalai Péter ütős játéka önálló színházi előadás, Kardos Dániel gitáros ikon időtlensége megnyugtató. Tűz, víz és levegő, a három elemből álló harmónia. 

Tóth Evelin a lemez elkészüléséről: A Maya című lemez születése alatt négy hónapon keresztül stúdió körülmények között gyakoroltunk, próbáltunk, komponáltunk. Ezen a ponton a Tóth Evelin TrióM (Tóth Evelin – ének, Kardos Dániel-gitár, Szalai Péter-ütősök) kiegészült egy negyedik taggal, Bartha Andrással, aki sound designerkéntelektronikus eszközökkel járult hozzá egy innovatívabb, izgalmasabb hangzás létrejöttéhez, ugyanakkor sikerült megtartanunk az intim, akusztikus jelleget is. Lemondtunk a hagyományos, többsávos rögzítésről, élőben és sztereóban vettük fel a kompozíciókat, vagyis minden egyes számot annyiszor játszottunk fel, ahányszor csak kellett, míg mindnyájan úgy nem éreztük, hogy megtörténik a dal. Ez akár azt is jelenthette, hogy egy-egy hibával, tökéletlenséggel az egész lélegzése miatt nem törődtünk, úgy hagytuk érintetlenül. A két Fado feldolgozást leszámítva a lemezen saját szerzemények szerepelnek. Minden dal külön történet, olyan, mint egy novellafüzér, ami összeköti őket az a maya, a káprázat, egy függöny, amin keresztül a valóságot érzékeljük.

Pénteken tehát egy érzékeken túli kaland, egy szellemi és művészeti együttműködés első eseménye várja az érdeklődőket. A világzenei fürdőzés után gyógyító kozmetikai ajándékkal is kedveskednek majd a közönségnek.

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 05. 02.
Április 17- én jelent meg, az aznap 16. születésnapját ünneplő Rózsás Hanna első dala, „Valahol itt” címmel. Elmondása szerint már kicsi kora óta rendkívüli módon vonzotta a zene.
2026. 04. 20.
A röntgenképből készült átlátszó flexi kislemez volt az idei Record Store Day egyik legizgalmasabb hazai kiadványa.
2026. 04. 20.
Az Utolsó Hullám 2019 óta tombol Budapest sötét utcáin, és az elmúlt években egyértelműen a magyar gothic rock / dark post punk színtér egyik legkeményebb zászlóshajójává vált.
2026. 04. 19.
A Budapest Vinyl kiadványa a Dalok.hu terjesztésében látta a napvilágot a napokban. Az album egy kortárs jazz és improvizatív zenei utazás, amely egy képzeletbeli, játékos és kiszámíthatatlan városi térként értelmezhető.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink