Kilencedik alkalommal került megrendezésre Budapest egyik legnépszerűbb zenei rendezvénye. Több mint tízezren vettek részt a Szenes Iván tiszteletére tartott Jubileumi Emlékkoncerten. A rendezvényt ezúttal még különlegesebbé tette, hogy Szenes Iván idén lenne 95 éves. A koncert a legendás dalszerző és színdarabíró teljes életútjából nyújtott ízelítőt a közönségnek. Az eseményen idén is több generáció képviseltette magát. Népszerű énekesek, köztük Kocsis Tibor, Opitz Barbi, Korda György, Balázs Klári, Koós Réka és Zalatnay Cini, Nyári Károly és lányai, illetve az Apostol együttes – továbbá színművészek – Balázs Péter, Bodrogi Gyula, Voith Ági, Nemcsák Károly és Ivancsics Ilona repítették el a közönséget a hol lírai, hol vidám Szenes-slágerek világába.
A koncerten bemutatkozott egy új kutyadal is, amelyhez különleges négylábú vendégek érkeztek. „Édesapámtól örököltem az állatok, főleg a kutyák szeretetét: neki is mindig voltak kutyái, köztük egy bernáthegyi is, akárcsak nekem. A koncerten is bemutattunk egy új kutyadalt, amihez négylábú vendégeket is hívtunk.” – mesélte lelkesen Szenes Andrea.
Az évfordulóra való tekintettel Szenes Andrea a megszokottnál is nagyobb show-val varázsolta el a közel tízezres tömeget. A korosztályokat összekötő, töretlen sikernek örvendő dalokat a jól ismert, visszatérő arcok mellett, Szenes Iván cirkuszi múltjára való tekintettel, – 5 éven keresztül volt az Országos Cirkusz és Varieté Vállalat művészeti vezetője – idén először a Fővárosi Nagycirkusz zenekara és művészei adták elő.
Kulturális értékkel gazdagodik Józsefváros - hamarosan látogatható a Szenes Iván Slágermúzeum. A jubileumi koncerten Szenes Iván Művészeti Díjban részesült a cirkuszi és színházi múlttal is rendelkező Fekete Péter államtitkár, aki a művész házának dolgozószobájából élőben bejelentkezve jelentette be a Szenes Iván Slágermúzeum létrejöttét, majd ezt követően a szimbolikus alapkőletételre is sor került.
„A 8. kerület egy kulturális terület. A kultúrához hozzá tartozik, hogy a kulturális értékeket megőrizzük és odafigyeljünk rájuk. Nagyon hálás vagyok Andrea asszonynak, hogy azokra az értékekre, amelyek Szenes Iván munkásságát körbevették, az évek során nagyon vigyázott. Ennek köszönhetően a 8. kerületben zarándokhelyként létrejöhetett a Szenes Iván Slágermúzeum.„ – mondta el Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár.
A közönség mindezt látványos módon, színpadi kivetőre vetített URH felvételen keresztül kísérhette végig. A három épület együtteséből kialakított sokoldalú helyszín nem csak múzeumként, hanem könnyűzenei adattárként, kutatóközpontként és élményházként is szolgál majd sokak örömére.
„Óriási dolog, hogy a múzeum létrejöttével meg tudjuk mutatni az embereknek, hogy hol, milyen környezetben születtek a híres magyar könnyűzene és operett nagyságai. Édesapám dolgozószobájához egy babona is fűződik, miszerint, ha valaki betért ebbe a szobába azzal elkezdtek jó dolgok történni.” – fűzte hozzá Andrea.
Átadták a Szenes Iván Művészeti Díjakat. A hagyományokat követve a koncert részeként átadták a Szenes Iván Művészeti díjakat. Balázs Péter Szenes Iván színdarabjaiban alakított szerepeiért és színigazgatóként a Szenes művek nagy sikerű színpadra állításáért kapta meg a díjat. Balázs Klári a Szenes Andor és Iván dalok különleges humorú előadásával és a Szenes értékek képviselésével, Fekete Péter pedig a Szenes cirkuszi hagyomány feltámasztásával, Szenes Iván hagyományának folytatásával és saját művészi tevékenységével érdemelte ki az elismerést. Koós Réka a fiatal női tehetségnek járó díjat vehette át.
Mint arra a szerző lánya, az est házigazdája, Szenes Andrea emlékeztette a jelenlévőket, édesapja nemcsak dalszövegeket és színműveket írt, de több mint öt éven keresztül volt az Országos Cirkusz Vállalat művészeti vezetője. Életének erre az időszakára emlékezve a Fővárosi Nagycirkusz zenészei, énekesei és artistái kápráztatták el a közönséget az erre az alkalomra kitalált bámulatos Szenes produkciókkal.
„Mintha sohase hagynád abba, úgy kell élni”. Az író több mint 2000 dalából többek között a Nem csak a húszéveseké a világ, Kicsit szomorkás hangulatom máma, Úgy szeretném meghálálni, Kicsi gyere velem rózsát szedni és a Kislány a zongoránál című slágerek is felcsendültek az est folyamán. A koncert egyik legmeghatóbb pillanata volt, amikor a Szenes Iván téren, több mint 10.000 Szenes rajongó előtt a szerző maga adta elő Mintha sohase hagynád abba úgy kell élni című slágerét, melyet a közönség állva énekelt vele.
A Szenes Iván Emlékkoncert az egyetlen olyan koncert a világon, amely ott tudott megvalósulni, ahol maguk a slágerek születtek. Sőt, Szenes Ivánhoz hűen, a térről elnevezett dalból sláger is született - Bodrogi Gyula előadásában a Szervusz Szenes Iván tér 2019-ben elnyerte a legnagyobb szakmai zenei elismerést, a Fonogram díjat.
Az évek során a Szenes daloknak többletjelentésük alakult ki. Az ember a különböző életszakaszaiba érve mindig újabb és újabb jelentésréteget fedezhet fel bennük. Többek között ebben is rejlik a Szenes-slágerek ereje. Minél többet hallgatjuk őket, annál jobbak lesznek. A Szenes sláger mindig gyógyító!
A koncertről televíziós felvétel is készült, amely hetente, csütörtökönként lesz látható a Duna World-ön.