Lukács Miklós, a hazai kortárs zene egyik legsokoldalúbb szerzője új lemezén a hallgatót éteri, zaklatott, és mégis ismerős világba kalauzolja el. A „No Man’s Land” megszületéséhez a pandémia adott teret és időt, azonban koncepció, előadásmód és megszólalás tekintetében is tovább lép a művész korábbi munkáinak horizontján. A lemez készítése során Lukács Miklós társproducerei Kopcsik Márton és Moldvai Márk voltak, a felvételek a Bresaola studióban és a szerző otthonában készültek.
„A járvány és a karantén megölte a művészi én hagyományosan utolsó színterét, az élő fellépéseket. A nappalikban, hálószobákban és a magánszféra ki tudja még, hány helyszínén bármikor elérhető online koncertek során viszont a visszacsatolás a művész számára elmarad” - mondja élete első szólólemeze kapcsán a szerző. A "No Man's Land" hét összekapcsolódó kompozíciója a világzene, a kortárs zene, a free jazz, az ambient, a noise és a kísérleti elektronika talajaiban gyökerezik, amely tételek mindegyike az ellenpólusokat kutatja: ego és egonélküliség, digitális és analóg, elektronikus és akusztikus, remény és reménytelenség kölcsönhatásait mutatják be."
“Kihűlt világ ez, senki földje.S mint tetejébe hajitott ócskavasak, holtan merednek reményeink, a csillagok.”
(Pilinszky: Kihült világ -részlet)“A földön legalább egy Felébredt álmodónak mindig kell lenni, különben a világ az éjszakában elmerülne.”
(Hamvas Béla)
Fotó: Bodnár Dávid
"Amikor ezeken a kompozíciókon kezdtem dolgozni, a világot éppen beborította a homály. Azóta majdnem két év telt el, de a köd csak nyomokban oszlott fel körülöttünk, és a sötétség közepén pedig úgy tűnik, mintha örökös alvajárókká lettünk volna. Mégis, ha mottót kell adnom ezeknek a daraboknak, akkor Hamvas Béla fent idézett gondolatára támaszkodom, mivel nála én csak rosszabbul tudnám szavakkal kifejezni ezt. Vajon maradt-e még Felébredt álmodó ezen a földön? Nem tudhatom, de nagyon bízom benne. Így ezt a lemezt nekik ajánlom, akárhol is legyenek ebben a pillanatban." (Lukács Miklós)
Az albumot ITT tudod letölteni veszteségmentes formátumban.