Legyen a könnyűzene is mindenkié!

2017. 10. 30.

Felhívás a Legyen a könnyűzene is mindenkié! – Könnyűzenei oktatási konferencián való részvételre
A Szent György Nonprofit Kft. és a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) Hangfoglaló Program Könnyűzenei Oktatást Támogató Alprogramja Legyen a könnyűzene is mindenkié! címmel konferenciát szervez a könnyűzenei oktatás helyzetéről és lehetőségeiről a Budapest Music Centerben (BMC) 2017. november 21-én (kedden) 9:30-tól, november 22-én (szerdán) 9:30-tól pedig egy workshopra várják a résztvevőket.
A konferencia rövid távú célja, hogy kialakuljon egy párbeszéd a témában érintett szakemberek között arról, hogyan vihető előre és újítható meg a hazai könnyűzenei oktatás. Az esemény első napján magyar és külföldi előadók már bevált példákat mutatnak arra, miként lehet megszólítani a fiatalokat; másnap pedig egy workshop keretében, az elhangzottak alapján közös gondolkodásra, ötletelésre invitálnak a szervezők minden érdeklődőt.
A hosszú távú cél egy olyan oktatási minta létrehozása, amely minél több diák részére teszi lehetővé, hogy megismerhesse a könnyűzenei hangszereket, avatott zenészek segítségével kipróbálhassa azokat, s aki kedvet érez, egységes rendszerben tanulhasson, majd megfelelő körülmények között bontakoztathassa ki a tehetségét. Az NKA 2015. évi kutatásai alátámasztják, hogy azokból lesznek tudatos zenei felhasználók és vásárlók – akik hajlandók letöltésért, hanghordozóért, belépődíjas koncertért fizetni –, akik maguk is tanultak zenélni vagy zenélnek/zenéltek.
A könnyűzene-oktatás fejlesztése elképzelhetetlen a komolyzenei oktatással való együttműködés nélkül. Ezzel a konferenciával is erre szeretnénk buzdítani a kollégákat, annak érdekében, hogy a zene – a kodályi jelmondattal élve – tényleg mindenkié legyen.
Várunk tehát minden szakmabelit és érdeklődőt, hogy együtt elindítsunk egy párbeszédet a magyar könnyűzenei oktatás jelenlegi helyzetéről és jövőjéről!
A konferencia helyszíne: Budapest Music Center, 1093 Budapest, Mátyás utca 8.
A konferencia időpontja: 2017. november 21–22.
A konferencia szekciói:
2017. november 21.
Kezdő akkordok – Hazai és nemzetközi helyzetértékelés (9:30–11:00)
Hangszert a padba – Könnyűzenei oktatás szervezett keretek között (11:30–13:00)
Együtt öröm a zene – Az együtt zenélés sikeres példái (14:00–15:30)
Oktatásra hangolva – A zenetanárképzés és a könnyűzenei oktatás lehetőségei (16:00–17:30)
2017. november 22.
Workshop: Elvinni a zenét – A zenetanulás lehetőségei (9:30–11:00, 11:30–13:00)
(A workshopon való részvétel előfeltétele a konferencián való megjelenés.)
Az esemény részletes programja a Poptanítás-blogon  és a Poptanítás facebook-oldalon érhető el, mely felületek folyamatosan frissülnek a konferenciával kapcsolatos anyagokkal.
Regisztrációjukat erre a linkre kattintva tudják megtenni.
E-mail: poptanitas@gmail.com
Forrás: Hangfoglaló Program

 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 02. 09.
Cserepes Károly remix-sorozatának hetedik lemeze, a "The Beginning of the Beginning" felkerült a Transglobal World Music Chart nemzetközi toplista rangos 14. helyére.
2025. 05. 19.
A Fülesbagoly KID elnevezésű, június 15-én zajló eseményre énekes és hangszeres kategóriában jelentkezhetnek általános és középiskolás diákok.
2025. 05. 16.
A csapatokra osztott résztvevőknek music supervisor vendégek briefjei alapján kell megírniuk és rögzíteniük naponta egy-egy dalt. Van lehetőség mindhárom, vagy akár csak egy napra is jelentkezni.
2025. 05. 06.
Április 14.-én jelent meg a Mojo zenekar hetedik, "The best is yet to come" című lemeze. A lemezen 11 szám található, amiből csak egy dal feldolgozás.
2025. 05. 05.
A zenész ugyanolyan ember, és néha focizni is tud. Persze, mondhatjuk, hogy azért fordulnak a foci felé a zenészek, mert arra többen kíváncsiak, de a mi esetünkben az esemény jótékony célú.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink