Gratulálunk az alkotóknak, ajánljuk mindenkinek a Beatricéből, P.Mobilből és Barbaróból ismert Cziránku Sándor remekművét!
Cziránku Sándor pályája a Gesarolban kezdődött, amely később P. Mobillá alakult. 1974-től 1976-ig a Beatricében folytatta. Angyal Károllyal 1976-ban alapították meg a Missziót, miközben az Operettszínházban is játszott.
Ekkor már a népzene és a tizenkét fokúság izgatta a bolgár népzene hatására, ezért az újjáalakult Gépfolklór tagja lett. 1987-ben részt vett a Profán zenekar Pro Pátria albumán, majd Herpai Sándorral (ex V’Moto-Rock), Tzortzoglou Jorgoszal (ex-Gépfolklór) és Zsoldos Tamással (ex-Beatrice) megalapították a Barbarót.
A Barbaróban teljesedett ki egyéni játéka, amely magyar és balkáni népzenén alapuló, besorolhatatlan stílusú, helyenként rockos. A Barbaróban megkapta a teret, ahol a többi invenciózus zenész is hozhatta saját egyéniségét. Kárpát Mőbiusz néven időnként fellép, amely tulajdonképpen egyszemélyes zenekar, ahol kísérők vannak mellette.
A Trottel Records által kiadott Kuruclemez a progresszív rock és a (főleg balkáni) világzene találkozása. Cziránku mellett Csík István (Kashmir) játszik ütőhangszereken.
"Különleges hangszerek különleges használata a kelet-európai páratlan ritmusok világában. Tradícionális és modern népi ihletésű invenciók, kompozíciók, rögtönzések és rágák. "Zenei törekvéseinket leginkább a Mőbiusz szalag szimbolizálja." Stílusuk városi elektromos népzene. Erős Bartók hatások. Ez egy olyan mély magyar érték. Az valami elképesztő, ahogy Czira egy kétnyakún egyszerre mindkét nyakon tappingelve a népzenét metálos erővel, és technikai virtuozitással saját képére formálja, keresve és megtalálva ősi gyökereinket valami fura hangzás és ritmusvilágban." Rockdiszkont.hu
Az album letölthető a Dalok.hu-n, elérhető minden ismert platformon.