Hogyan terjeszd a zenéd?

2018. 01. 22.

Az NKA Hangfoglaló Program Miniakadémia első etapjának befejező része is elkészült: ezúttal a sikeres zeneterjesztés alapjaiba nyerhetünk bepillantást. A zenei menedzsmentet támogató alprogram keretében hat részből álló online kurzusban járhatják végig a zeneipar szereplői, hogy milyen lépéseken keresztül juthatnak el a sikerig. A 2017-es évad tananyaga a legújabb videóval válik teljessé. A Hangfoglaló Program oktatófilm-sorozatának átfogó, ingyenesen hozzáférhető videósorozata egyedülálló: ez az első ilyen típusú, magyar nyelvű információs anyag. A sorozat 2018-ban folytatódik!

A zenekaralapítás első fontos lépéseiről, a hazai pályázati lehetőségekről, a zenekari stratégia kialakításáról, a menedzsment kiépítéséről, a rajongók bevonásának technikáiról és módszereiről szóló kisfilmek után, ezúttal a zene digitális terjesztésével kapcsolatos tudással gazdagodhatnak az érintettek. A sorozat a sikeres zenekaralapításhoz igyekszik irányt mutatni az induló zenészek számára, de segítségével kezdő menedzserként vagy a zeneipari más résztvevőjeként is hasznos alapismeretekhez juthatunk.

Napjainkban a legfontosabb felület, melyen elérjük kedvenc zenéinket az internet, és erre kiemelten figyelnie kell annak a zenésznek, aki profi karrierben gondolkozik. A világháló közvetve is pénzforrást jelenthet, hiszen az itt szerzett rajongók jönnek majd el a koncertekre. A sok esetben közvetlenül bevételi forrást jelentő digitális zeneterjesztésnek azonban vannak buktatói.

A tudástár legújabb videójában ezekről a buktatókról is bővebben hallhatnak az érintettek, de a Miniakadémia legfrissebb része a metaadatok rejtelmeibe is elkalauzol, emellett arra vonatkozó tanácsokkal is szolgál, hogy milyen bevételi lehetőségek állnak rendelkezésre egy-egy előadó számára, hogyan, milyen módszerekkel lehet maximalizálni a bevételt.

A miniakadémia 2017-es „tanévének” tananyaga ezzel a videóval teljessé vált, azonban bőven van még mit megtanulni a zeneipar fortélyairól. A Hangfoglaló Program tudástára 2018-ban további tartalmas, és a zenekarok működése szempontjából hasznos információkat tartalmazó videókkal egészül majd ki.

A tanácsokat a legújabb epizódhoz is az első hazai zeneipari képzés, a Majdnem Híres Rocksuli szolgáltatta. A videót itt nézheted meg.

Minden felmerülő kérdésre tőlünk is kaphatsz választ, hiszen mi digitális terjesztéssal foglalkozunk évek óta. Ha ISRC vagy EAN kódra van szükséged, ha megvan az új felvételed, de nem tudod, hogyan tedd fel a Spotify-ra, keress minket!

 

MEGOSZTÁS

További hírek

2024. 07. 20.
Az Ephemere formáció alapítói egy női alkotópáros: Caussanel Izabella és Orbay Lilla. Kompozícióik a huszadik század első felének jazz és sanzonvilágára, a bárok bensőséges atmoszférájának beidézésére, latinos hangulatra épülnek.
2025. 01. 12.
Alig van más olyan nemzet, amelynek zenéje olyan erősen jelen van Magyarországon, mint a délszláv. Vujicsics, Besh o droM, Söndörgő és sok más itthoni zenekar játssza a déli szomszédok zenéjét, és nagyobb népszerűségnek örvend, mint az eredetik.
2025. 01. 12.
CD-nél jobb, hi-res minőségben is elérhető a Glissonic Trió Dalok.hu terjesztésében megjelenő Urobo című albuma. Amerikában díjat nyert a glissotar nevű hangszer, az idei Jazz.hu listáján pedig a hetedik helyen szerepel a megálmodója.
2024. 11. 25.
Tavaly nyáron debütált a hattagú Selah Vie első, "Ilyen az Élet" című nagy lemeze. A funk, roots rock jegyekkel építkező formáció munkásságát az életszeretet és az életrevalóság fűszerezi.
2024. 11. 25.
Juhász Attila Jack legutóbb tavaly nyáron adott ki nagylemezt „Morning Sensations” címen. A zenész idén sem hagyja unatkozni az instrumentális zene rajongóit, elkészítette legújabb albumát, amit „Just A Moment”-re keresztelt.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink