A Cseh Tamás Program által támogatott zenekarok koncertjei:
Június 2-a (péntek) 17 óra - Alone in the Moon
Június 3-a (szombat) 15 óra - Hoodoo Offenders
Június 3-a (szombat) 17 óra - Apey
Néhány név, intézmény, akikkel még biztosan találkozhattok:
- Czutor Zoltán Public (rendhagyó énekóra)
- Ethnosound worldmusic instrument store & club
- MZTSz Kőbányai Zenei Stúdió
- Lombos El Marci
- Öröm a zene
- ROCKSULI Budapest
- Daniel Gerendas Official
- Majdnem Híres Rocksuli
- Temesi Berci
- InMusic Tréning és Terápia
- Boomwhackers
- Tamás Rozsonits (sűrített rocktörténet)
- Hangszeresek Országos Szövetsége - Hanosz
- Gitármánia és Zenei Továbbképző Tábor
- Andrásik Remo
- Music Media Magazin
- Zenezóna Művészeti és Oktatási Alapítvány
- Artisjus
A programsorozat egy olyan országjáró hangszerkiállítás, hangszersimogató és könnyűzenei oktatási bemutató egyszerre, amely mindig más-más városban irányítja rá a fiatal korosztályok figyelmét a zenélésre, a könnyűzene tanulásának lehetőségeire.
PROGRAMOK:
Interaktív hangszerkiállítás elismert szakemberek közreműködésével, kézbe vehető és kipróbálható eszközökkel gitáros, basszusgitáros, dobos, billentyűs, énekes és elektronikus zenei témákban, valamint mini stúdiók 350 négyzetméteren.
Rendhagyó énekórák, melyek bemutatják a könnyűzene és a könnyűzenei hangszerek fejlődésének történetét, az irányzatok és a stílusok kialakulását és sokszínűségét, egyben betekintést engednek a zenész élettér és életmód nagyszerűségébe.
Fiatal tehetségek és profi hangszeres demonstrátorok minikoncertjei, melyek elmélyítik a zenei emlékeket és meggyőzően bemutatják a hangszerrel élés perspektíváit.
Kísérőrendezvények, mini konferenciák, játékok a kiállításhoz kapcsolódóan. Könnyűzenei szakmai szervezetek, médiumok és zeneiskolák bemutatkozása. Szó lesz többek között a tudatos zenefogyasztásról, a jogdíjakról és a pályázati lehetőségekről.
CÉLOK:
- „Ne kallódjanak el!” Hiszünk abban, hogy a könnyűzene ugyanúgy megmenthet fiatalokat az elkallódástól, mint a sport vagy egy jó tanár.
- A könnyűzenei oktatás területén az elmúlt évtizedekben kifejlesztett jó gyakorlatok bemutatása pedagógusok és közművelődési szakembereknek, akik meghívhatják a fiatalok elé ezeket a programokat.
- Felkelti az érdeklődést a szélesebb körű könnyűzenei oktatás szükségessége iránt, egyfajta konzultációt, szakmai beszélgetést indít el.
- A könnyűzenei iparág minden képviselője számára pozitív hozadékkal jár, hiszen igényes és zeneértő, hangszerekkel élő, fizető rajongókat és zenefogyasztókat nevel.
- A legújabb könnyűzenei hangszerek és technológiák kipróbálási lehetősége.