Az ország legnagyobb könnyűzenei vásárán ezen felül lesznek még előadások, szakmai beszélgetések, de a Hangfoglaló Programiroda pályázati tanácsadóval és egy könyvbemutatóval is készül a nagyszabású zenei eseményre.
Több tízezer kipróbálható hangszer és zenei eszköz, 300 koncert és hangszerbemutató, szakmai előadások szakmabelieknek és hobbistáknak egyaránt: ez a Budapest Music Expo, Magyarország egyetlen, ingyenes zenei kiállítása, amelyet immár 13. éve rendez meg a Hangszeresek Országos Szövetsége (HANOSZ).
A szervezettel évek óta szoros kapcsolatot ápoló Hangfoglaló Program pedig az NKA25 - Hangfoglaló turné keretében saját színpaddal veszi ki részét a rendezvényből: a Hangfoglaló Stage három napon keresztül kínál majd színes, könnyűzenei programokat a látogatóknak.
Pénteken, október 5-én 14 órától a közösségi média és zenefogyasztási szokások kérdéskörét járja körül a téma szakértője, Klausz Melinda a Backstage Miniakadémia keretében. Ezt követően – a Könnyűzenei Örökségünk sorozat részeként – 15 órától Dr. Csatári Bence Bojtorján sztori – Vigyázz magadra fiam! című előadását hallgathatják meg az érdeklődők. Délután, egészen pontosan 16 órakor kezdődik az NKA pályázati tanácsadó fogadóórája, ahol a Hangfoglaló Program pályázati lehetőségei iránt érdeklődő látogatók tehetik fel a kérdéseiket.
Szombaton, október 6-án 11 órakor indulnak a Hangfoglaló programok: a Backstage Miniakadémia témája a magyarországi zenekari menedzsment lesz, az előadó pedig Kovács Ákos Dadan, az egyik legismertebb hazai, könnyűzenei menedzser. Déltől a zeneipari szakmai szervezetek előadása következik, majd 13 órától ismét fogadóórán várja a kérdéseket az Nemzeti Kulturális Alap munkatársa.
Ezt követően, 14 órától újabb előadás következik, amelyből kiderül, hogyan juthatnak el a feltörekvő zenészek az Öröm a zene tehetségkutatótól az Induló Előadói Alprogramig. A program vendége az AŽUR zenekar lesz, akiknek lesz miről mesélniük, hiszen már bejárták ezt az utat. A Könnyűzenei Örökségünk sorozat második részében Jávorszky Béla Szilárd zenei szakíró, szerkesztő Sebestyén Márta pályájáról ad elő, majd 17 órától a Hangok és ütemek 3. című kötetet mutatja be Poór Péter (emlékező), Dr. Csatári Bence (kérdező) és Murzsa Tímea (szerkesztő), Vass Norbert moderálása mellett.
Vasárnap, október 7-én, 11 órától egy újabb, izgalmas témában szervezett Backstage Miniakadémiával indul a nap: a látható kommunikációról Réz György, a Majdnem Híres Rocksuli alapítója fog beszélni. Dél és 14 óra között két előadás is lesz: bemutatkoznak a zeneipari szakmai szervezetek és a MUSIC Hungary Szövetség.
A 14 órától kezdődő Négy kollégium a zenéért című szakmai fórumon az NKA Zeneművészet, a Könnyűzene, a Halmos Béla Program, valamint a Hangfoglaló Program Kollégiumának képviselői vesznek részt, hogy megvitassák, mit tudnak tenni együtt és külön-külön a magyar könnyűzenéért. Ezután, 15 órától a Könnyűzenei Örökségünk sorozat harmadik részében Rozsonits Tamás szakíró, a Moby Dick egykori dobosa Ezerkilencszázhetvennyolcban sem éltünk már a középkorban című előadását hallgathatja meg a közönség. Zárásként pedig, 16 órától Bajnai Zsolt, a Hangfoglaló Program vezetője ismerteti a Program elmúlt éveinek eredményeit és vázolja fel az ötödik évadra kitűzött célokat.
Mindeközben pedig a hétvége folyamán három színpadon lépnek fel folyamatosan az Öröm a zene Tehetségkutató és Gondozó sorozat megyei győztesei, hogy közülük aztán az utolsó napon a zsűri kiválaszthassa a 2017/18-as évad legjobb, feltörekvő zenekarát. A díjátadónak vasárnap 16 órától a Hangfoglaló Stage ad helyet.
Az NKA25 - Hangfoglaló turné ezzel párhuzamosan más, vidéki állomásokon is zajlik majd a hétvégén: Debrecen, Nagyvárad, Szeged és Miskolc is bekapcsolódik a programsorozatba. Részletek a Hangfoglaló Program Facebook-oldalán.
Forrás: Hangfoglalo.hu