Az elkövetkező időszakban sok meglepetéssel, újdonsággal rukkol elő a Beatrice frontembere Nagy Feró. Hamarosan látható lesz a mozikban bemutatásra kerülő Pappa Pia című filmben, készül az életéről szóló színdarab (Új Színház), melynek Ő is és zenekara is részesei lesznek. Koncertezik határon innen és határon túl. Mindemellet sok időt tölt a már 9 hónapos unokájával is.
Fontos állomás lesz az augusztus 6-i Várkert Bazárban (1961 és 1984 között működött a Budai Ifjúsági Park, avagy az Ifipark, amely zenés-táncos szórakozóhelynek indult, később a magyar rock fontos fellegvárává vált. Az utolsó, Parkbúcsúztató koncertet 1984. szeptemberében tartották, de idén nyáron közel 32 év után ismét rocklegendák lépnek az Ifipark régi-új színpadára a Várkert Bazárban. A Volt egyszer egy Ifipark koncertsorozaton egy generáció fiatalsága elevenedik meg.
A fiatalabb generáció pedig átélheti milyen is volt ez a kultikus szórakozóhely, megérthetik miért is mesélnek szüleik csillogó szemmel az Ifiparkos bulikról.) megrendezésre kerülő koncertje, melynek hosszú-hosszú idő után újra vendégei lesznek az Ős Beatrice zenekar tagjai (Miklóska Lajos, Gidófalvy Attila, Donászi Tibor). Sok meglepetésre készülhetnek a koncertre látogatók. Valamint nagy bejelentésre készül Feró.
Kedvcsinaló emlékeztető gyanánt:
(o.c.ruthner - dalok.hu , 2016.dec. 1. )
》Jól lehet, a hazai rock mindig is valami "fura figura" a világ rock palettáján, (mert ott van, rajta, ez nem kérdés), viszont a "Ricse" ezen belül is az a banda, akikre sok mindent mondtak a kezdetektől, csak azt nem,hogy de jó, van saját rockbandánk. Renitens, lázadó, a pártállam szemében tüske, ütni való szégyenfoltnak deklarált, nem kívánatos elem volt. Sokan nem is gondolnák mindezen tények mellett,hogy a feldolgozásokkal fellépő lányzenekarként '69-ben alakult, Nagy Feróval '71-ben kiegészült,s folyamatos tagcserékkel átalakuló formáció még a diszkózene világába is betette a lábát, amolyan érvényesülési, megélhetési szükségletből. (Az vessen rájuk követ, aki tudott volna jobbat javasolni a számukra azokban az időben! Na ugye!) Hozzá kell tennünk, Feró számos sláger szerzője, az akkor kedvelt és népszerű énekesnők sikereinek egy részében főszereplő. Nincs ebben semmi ellentmondás: sokoldalú szerző, s zenei affinitása nem kétséges. S még így sem a jófiút akarta látni benne Aczél elvtárs, de ez már az ő baja legyen "odafent". Mint ahogy az ő hű csatlósa, Erdős Péter sem, akiről, s édesanyjáról "sok szeretettel" emlékezett meg akkoriban a CPg kultúrzenekar. Nos, "Feró tesó" nem sokat faxnizott ezeken a pártkatonákon, meglehetősen gyorsan szakított a diszkós korszakával, '77-ben oszlatta fel "önmagát" , s a Miklóska-Lugosi-Gidófalvy-Donászy triumvirátust hóna alá csapva '78-ban már AC/DC alapokra épült a zenei világuk. Ez a '81-ig tartó "fekete bárányok" korszak maga a klasszikus ős-Ricse. Feloszlásuktól, 6 éves hallgatás ellenére Feró nyughatatlansága nem csökkent. Egészen biztos,hogy az ezen időszakban kivételt képező '84-es Ifiparkbeli (Budai Ifjúsági Park, ma Várkert Bazár,ugyebár) meglepetés fellépésük a Bikini vendégeként jelentős spirituális muníciót adott a '87-es korszak megkezdéséig: A jelenleg már bontási fázisába került Pecsa színpadán Feró bejelentette hivatalosan is a Beatrice újjáalakulását a Miklóska, Lugosi, Waszlavik, Zsoldos, Kreutz zenésztársak felállásában. Az akkor már jó 15 éve aktívan színpadi tényezőként ismert "nagyferó" ez után egy évvel élhette csak meg azt az áttörést, amelyet addig a politikai felső vezetés és leágazó nyúlványaik lehetetlenítettek el - az állami monopóliumból kikerülő hanglemez ipar felszabadulásának köszönhetően, először birtokolhatott a Ricse saját albumot, s dupla bakelit formájában a '78-88 /as évtized vált otthon is hallgatható ténnyé.Hamar vált sikeres, befutott zenekarrá a Ricse, új korszaka '94-től számítandó, s eleinte az "új" előtag használatával futottak a hazai pályán, nem sokára elhagyva a jelzőt.《