Butterbros - Ez csapda

2025. 06. 20.

Megérkezett a "Butterbros" zenekar legújabb dala és hozzá forgatott videó klipje – a „Csapda” egy eleve kárhozatra ítélt szerelem történetét meséli el. A dal főhőse annak ellenére vág bele a kapcsolatba, hogy érzi: ennek nem lehet jó vége.

A refrén könnyen megjegyezhető, tartalmilag egyszerűbb, míg a versszakok mélyebb, pszichológiailag árnyaltabb képeken keresztül jelenítik meg a hétköznapi, mégis kissé torzult helyzeteket – akárcsak a zenekar 2024-es „Nem Volt Az Olyan Rossz” lemezén hallható szerzemények esetében.

Zeneileg a „Csapda” megőrzi a Butterbrosra jellemző garázsrockos és hard rockos energiát, azonban ezúttal diszkós, táncolható lüktetés és fülbemászó, popos dallamvezetés teszi különösen frissé és befogadhatóvá a dalt. A hangfelvétel a Nortyx Hangstúdióban készült, a mix és a master Tóth Péter hangmérnök munkája.

A DIY videóklip egy családi pince néhány négyzetméteres terében készült, egy egyszerű telefonkamera segítségével, állványra rögzítve.

A videó további különlegessége, hogy a zenekar történetében először láthatók a tagok szemcenzúrázás nélkül. A Butterbros 2020-as indulása óta minden megjelenésében fekete csíkkal takarta ki a szemét – ez a vizuális gesztus a zenekar egyik legismertebb védjegyévé vált. A mostani váltásról így nyilatkozott Lukács Levente (ének, gitár):

„Már egy ideje játszottam a gondolattal, milyen lenne levenni a cenzúraszemüvegeket, milyen lenne felvenni a szemkontaktust a közönségünkkel egy-egy koncerten. Anno azért találtuk ki a szemcenzúrázást, hogy legyen egy látványos vizuális megkülönböztető jegyünk, amivel első ránézésre ki tudunk tűnni a tengernyi feltörekvő zenekar közül. Ennek hasznát is vettük, könnyen jegyeztek meg minket a hazai könnyűzeneipar legfontosabb, tehetségkutatókon zsűriző képviselői. Most azonban elérkezettnek láttuk az időt egy kis vérfrissítésre: szeretnénk közvetlenebbül kapcsolódni a közönségünkkel, szeretnénk jobban megmutatni az emberi oldalunkat mind a dalszövegeinkben, mind a megjelenésünkben.”

A Butterbros nyáron több nagyobb fesztiválon is színpadra lép, köztük a Campus Fesztiválon, a Szegedi Ifjúsági Napokon és az MCC Feszten. Két hét múlva pedig érkezik a következő klipes daluk „Nyári Lány” címmel.

Butterbros:
Koenig Benedek – dob, vokál
Kovács Kristóf – basszusgitár, ének
Lukács Levente – ének, gitár

„Csapda” streaming linkek (Spotify, Apple Music, Deezer, YouTube Music, stb.): https://wmmd.lnk.to/Butterbros_Csapda

Instagram: https://www.instagram.com/butterbrosband

Facebook: https://www.facebook.com/butterbrosband

TikTok:
https://www.tiktok.com/@butterbrosband

LinkTree:
 https://linktr.ee/butterbrosband

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 04. 20.
"Különleges tehetség kell ahhoz, hogy valaki így tovább tudja vinni a zene ősi, szakrális lélekgyógyító minőségét." Szabó János lemezkritikája.
2025. 10. 05.
Az egyszerre hiperrealista, ironikus, vagy apokaliptikus szövegek megszólalnak szomorkás popszámként, minimalista technoként, hiphopként, mozgalmista vagy épp fajvédő deep house-ként.
2025. 09. 22.
Bródy János hitelesen és mindenki által érthetően fogalmazta meg nemzedékének álmait és csalódásait, a hivatalos kultúrpolitikusok bánatára közkedvelt szereplője lett a magyar zenei élet folyamatosan változó színpadán.
2025. 09. 22.
Sötét, atmoszférikus elemek és erőteljes basszusgitárok jellemzik a munkáját, olyan műfajokból merítve ihletet, mint a dubstep, a drum and bass, a 90-es évek hip-hopja, a rave, a techno és a korai jungle színterek.
2025. 09. 21.
Zenetörténeti esemény készül Budapesten! Rúzsa Magdi lesz a 101. hang a november 27-i Depeche Mode Special Tribute koncerten az MVM Dome-ban – ezzel végleg teljessé vált a line-up.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink