Budapest Folk Fest 2010

2010. 05. 03.

Az újra aktív Fonó csapata úgy látta, hogy hiányzik a főváros kulturális életéből egy igazi folk fesztivál, ahol nincs más egy hétig csak folk, faltól falig. Fogták magukat és megszervezték a Budapest Folk Fesztivált, amely 5 helyszínen 19 előadót, együttest vonultat fel. Jönnek Belgiumból, Lengyelországból, Szerbiából, Romániából, Tuvából és természetesen itt lesznek sokan a hazai népzenészek legjobbjai közül.

A fesztivál legtöbb koncertjének a Fonó Budai Zeneház a helyszíne, de a nyitó napon három utcai helyszínen is megjelennek együttesek a XI. kerületben. A nagy érdeklődésre számítva a fesztivál záró koncertjét a Millenáris Teátrumban tartják meg, de a fesztivált záró mulatság, a hajnalig tartó Népzenész bál, már a Fonóban lesz. Ezen természetesen megjelennek a fesztivál még itt tartózkodó és ráérő fellépői, valamint várunk minden, mulatni kívánó zenészt, táncost, érdeklődőt, rajongót.

Rövid ízelítő a programból: - Csík Zenekar Szívest örömest CD/DVD-bemutató koncert. km: Kiss Tibi és Presser Gábor; Palya Bea & Dés András, Borbély Mihály & Farkas Zoltán "Batyu", és a fesztivál szenzációja: Lajkó Félix & Huun Huur Tu (Tuva) közös koncertje a Millenárison.

A neten a Fonó honlapján (www.fono.hu) és a www.budapestfolkfest.com oldalon lehet tájékozódni erről az új fesztiválról.
 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 07. 28.
Fergeteges koncerteknek és egy véget nem érő retro disco estének lehetnek szem és fültanúi mindazok, akik ellátogatnak augusztus 1-jén Balatonszárszóra, a Party Fészek nevű helyre
2026. 07. 27.
zzlotss egy több évtizedes múlttal rendelkező underground zenei producer és sokoldalú alkotó. Zenéjében az élő hangszeres játék – főként a gitár és a billentyű – mesterien ötvöződik a modern stúdiótechnikával és az aprólékos hangmérnöki munkával.
2026. 07. 27.
Az előző bejegyzésünk arról szólt, hogy a nagy kiadók megegyeznek az AI-vállalatokkal, viszont ők a ma aktív előadók kis hányadát képviselik csak. Mit tegyenek a többiek?
2026. 07. 13.
A major kiadók piaci részesedése 70%. Ugyanakkor a jelenleg aktív zenekaroknak csak az 1%-a van náluk. Tehát akkor is csak a zenészek 1%-át érinti a megállapodás, ha a zenészek számára előnyös szerződést kötnek.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink