A legendás formáció – Borbély Mihály, Lukács Miklós és Dés András triója – januárban rögzítette a Polygon második lemezét, amely a Fonó kiadásában jelent meg Bájoló / Enchantment címmel.
"Ennek az albumnak a hangulata és zenei anyaga elmélyültebb, filozofikusabb, mint a korábbi lemez - átgondolt, tudatos koncepció és hihetetlen szabadság jellemzi egyszerre. Kollégáimmal az évek során szinte mágikus (emocionális és zenei) empátia alakult ki, így a felvételek áldott, alkotó légkörében könnyű volt hangokba önteni azt az időbeli távlatot, amelynek origóját olykor évezredes zenei hagyományok, inspirációk, máskor réges-régi hangszerek intonációja jelöli ki, a túlsó végén pedig a XXI. századi Ember áll, akinek számára megfogalmazzuk gondolatainkat. Hálás vagyok a Teremtőnek, hogy létrejöhetett ez az album." (Borbély Mihály)
Borbély Mihály az egyik legsokoldalúbb multiinstrumentalista, aki ugyanúgy felbukkanhat autentikus népzenei, jazz vagy kortárs zenei produkciók szólistájaként, kompozícióit pedig jeles kamaraegyüttesek és szimfonikus zenekarok szólaltatják meg. A Vujicsics együttes alapítótagja, aki emellett a nép- és világzene, a jazz és a kortárs zene területén egyaránt tevékenykedik. Koncertezik és felvételeket készít az általa vezetett Balkán Jazz Project, Borbély Műhely, Borbély-Dresch Quartet, Quartet B zenekarokkal, valamint a zongorista Binder Károllyal duóban is. Az amerikai-magyar Eastern Boundary Quartettel három nagysikerű lemezük jelent meg.
Lukács Miklós a világ egyik legtöbbet foglalkoztatott és legsokoldalúbb cimbalomművésze. A kortárs zene, a jazz és különböző népek zenéi tökéletes szimbiózisban állnak művészetében.
A Jazz műfajában olyan világsztárokkal játszott már együtt,mint Charles Lloyd, Archie Shepp, Steve Coleman, Bill Frisell, Chris Potter, Uri Caine, Frank London. Több mint ötven lemezen hallhatjuk játékát,aminek egyharmadát a saját produkcióval készítette.
Koncertjeiről, lemezeiről folyamatosan beszámolnak nem csak nemzetközi és hazai zenei szaklapok, hanem olyan újságok is, mint a The New York Times, Chicago Tribune, The Guardian.
Dés András nemzetközi szinten elismert ütőhangszeres. Számos népszerű jazz-együttes tagjaként turnézott Európa-szerte, mint például a Balázs Elemér Group, a Kaltenecker Trió, a Dés László Septet, a Winand Quartet, a Zoltán Lantos Mirrorworld vagy a Lukács Miklós Quintet.
Olyan jelentős és világhírű helyszíneken játszott, mint a Carnegie Hall, a Covent Garden, az amszterdami Concertgebouw, a damaszkuszi Operaház, az izraeli Jerusalem Theatre vagy a 2010-es sanghaji világkiállítás. Ütőhangszeresként közreműködött több mint nyolcvan albumon és számos filmhez, színházi előadáshoz szerzett zenét. A jazz mellett Dés egyéb zenei stílusokban is otthonosan mozog. Tagja volt Magyarország egyik legsikeresebb popzenekarának, a Jazz+Az-nak, számos népdalénekesnővel is dolgozott, többek között Palya Beával, Szalóki Ágival és az elektronikus világzenét játszó Mitsoura zenekarral.
Az albumot ITT tudod letölteni, CD minőségben is.
Forrás: Fono.hu, a művészek weboldalai.