Ma ugyan a zeneipar bevételeinek legnagyobb szeletét az élőzenei iparág, vagyis a koncertek adják, de számos fontos bevételt termelő lehetőségünk van még. A második legnagyobb forrást a jogdíjakból származó összegek jelentik, ezért fontos tudni, hogyan férhetsz hozzá a jogdíjakhoz, és hogyan maximalizálhatod az ebből származó bevételeket. A digitális térben a sok kicsi pénz adódik össze, és ha ügyesen gondozod a neten a zenédet, a sok kicsiből látható összeg lehet.
A belépés díjtalan, de a korlátozott befogadóképességre tekintettel regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi linken tudtok:
https://goo.gl/forms/PSjCRxDWQRhAAPqP2
PROGRAM
1.Jogdíjak és szervezetek
9.30-11.00
Milyen hazai szervezetek, és hogyan segítenek a jogdíjak összegyűjtésében? Mit intézhetsz az interneten, hogy jut el hozzád a jogdíj?
Előadók: Dr. Tóth Péter Benjamin (Artisjus Szerzői Jogvédő Iroda Egyesület stratégiai és kommunikációs igazgató), Dr. Békés Gergely (EJI - Előadóművészi Jogvédő Iroda Egyesület jogtanácsos)
2. Külföldi jelenlét - Ivan & The Parazol
11.30-13.00
Hosszú évek óta tudatosan építi külföldi jelenlétét az Ivan & The Parazol. Milyen stratégiával dolgoznak, milyen állomásai voltak eddig a munkának, mi bizonyult igazán fontosnak a a külföldi munka során? A magyar zenekarok külföldi lehetőségeiről beszélgetünk az együttessel és a menedzsmenttel.
Előadó: Ivan & The Parazol zenekar tagjai
3.Bevételek a digitális térben
13.30-15.00
Bodrogi András digitális zenei szakértő megmutatja, hogyan juthatsz hozzá a Youtube-on, Spotify-on, iTunes-on és más felületeken termelődő bevételekhez. Gyakorlatban a Punnany Massif menedzsere Soltész Péter mutatja be a a működő megoldásokat.
Előadók: Bodrogi András (Youtube szakértő-tréner @ Google Ground, Dr. Soltész Péter (zenei menedzser, Punnany Massif)