Március 28-án ismét jelentkezik a Backstage fórum, a Hangfoglaló Program zeneipari előadás- és beszélgetéssorozata az A38 Hajón. Itt a tavasz, és a megújulás hónapjában a folyton változó zeneipar mozgását követjük nyomon. Szó lesz a lemezkiadók megújulásáról, a Music Industry megalakulásáról, a fesztiválpiac helyzetéről és az elektronikus zene brandépítési lehetőségeiről.
A hazai zeneipar motorjai még mindig a lemezkiadók, csak éppen lemezkiadónak nemigen nevezhetjük őket. Az első panel előadói, résztvevői arra a kérdésre keresik a választ, hogy mit tud nyújtani 2018-ban egy kiadó a vele szerződő zenészeknek, együtteseknek? A multifunkcionális szervezőcéggé alakult 360 fokos modellben dolgozó kiadók munkájáról és stratégiájáról fog beszélni Molnár Gábor, a Gold Record, valamint Párczen Anett, a Magneoton Music Group képviseletében. A zenészek szemszögéből Füstös Bálint, a Margaret Island gitárosa mutatja meg a modellt. A képet pedig Pentelélnyi Pál, a Budabeats Records és az Independent Label Fair Budapest létrehozójának előadása teszi teljessé.
A zeneiparban is „az adat az új olaj”, és ezt a kincset osztja meg mindenkivel szándéka szerint a Music industry. A magyar zeneipar adatbázisát készítő vállalkozás segítséget szeretne nyújtani minden fiatal szervezőnek, aki klubokat keres, minden zenerajongónak, aki a zenekarok között válogat, és minden zeneiparban dolgozónak, aki gyorsan akar hiteles információkhoz jutni a magyar piacon. A második panelben Szaniszló Hajnalka mutatja be a szervezetet.
A harmadik panelben a Sziget Szervezőiroda munkatársai beszélnek majd az induló fesztiválszezonról, a változó fesztiválpiac magyar és külhoni helyzetéről. A hazai zenei fesztiválpiac több mint a felét az egész világon ismert Sziget Festival Official, és a Fesztiváliroda többi rendezvénye teszi ki itthon. Nem mindegy tehát, hogy mi történik a magyar piac legnagyobbjával. A nemrégiben tulajdonosváltáson is átesett Sziget Fesztiváliroda vezetője Kádár Tamás, és a szigetes rendezvények szervezői mutatják be a változásokat a hazai és nemzetközi piacon.
A zárópanelben a mindig hihetetlenül gyors iramban változó elektronikus zenéről lesz szó, és a magyar producerek és Dj-k stratégiáiról ezen a határok nélküli piacon. Az elektronikus zene jelenleg virágkorát éli, itthon is komoly tömegeket mozgat meg, elfogadott és népszerű műfaj, mely sokszínű, izgalmas színteret táplál. Ez a közeg ugyanakkor egy külön világ, melynek szereplői, terepei, működési struktúrái sajátos, speciális zeneipari ökoszisztémát alkotnak – jórészt ez az oka, hogy a szcénáról a kép kifelé még mindig nem tiszta. A utolsó szekcióban a hazai szcéna elismert szereplői igyekeznek valós képet adni az elektronikus zene itthoni működéséről.
A belépés díjtalan, de a korlátozott befogadóképességre tekintettel regisztrációhoz kötött. Regisztrálni ITT lehet. A Facebook-esemény ITT érhető el.