40 éves a Lord – jubileumi koncert ajándék albummal

2012. 09. 03.

A már megszokott helyről jelentkező koncert ezúttal az alkalomhoz igazított, átfogó bestof műsort ígér majd, ahol az életmű összes nagy slágere terítékre kerül. Sőt, a látogatók meghallgathatják a Sipőcz Rock Band ős-Lord dalokat is tartalmazó műsorát is, továbbá minden jegytulajdonos ajándékba kapja a Lord legelső, Big City Lights című lemezét. Szóljon a Lord!

1972-ben, Szombathelyen indult a Lord története. Az első évek nem hoztak gyors sikert, így az első album megjelenésre egészen 1985-ig kellett várni, és a Big City Lights ekkor is csak pár száz példányban jelent meg. Ez - vagyis az egykori TTT – kulturpolitika közül a „tűrt” fakkba való tartozás – azonban koránt sem jelentette, hogy a Lord tevékenységét érdektelenség övezte volna. Éppen ellenkezőleg: a zenekar himnuszának tekinthető Vándor című dal már 1980-ban megszületett, 1986-ban pedig már az MTK stadionban hergelték a tömeget Rod Stewart koncertje előtt. Ebben az időszakban stabilizálódott a zenekar azon felállása, mely a mai napon is működik: Pohl Mihály énekel, Erős Attila gitározik, Gidófalvy Attila billentyűs hangszereken játszik, Gyurik Lajos dobol.

A rendszerváltás előtti időszak, és az akkor kiadott három album a Lord egyik legsikeresebb korszaka lett: a ’88-as Szemedben csillagok, a ’89-es Ragadozók és a ’90-es Lord 3 lemezek máig szerepelnek a koncertek műsorán. A számos tagcserével tarkított ’90-es éveket követően aztán 2000. április 30-án, egy újjáalakuló koncert keretében állt össze ismét legsikeresebb felállás, és ekkor újra kiadásra került a három legsikeresebb album is.

A fordulatos életút ellenére mindig remek dalokkal és hangulatos koncertekkel jelentkező Lord legnagyobb tartaléka és inspiráló ereje mind a mai napig a hálás és kitartó közönségben rejlik, mely szerte az országban nagy szeretettel köszönti a Lordokat. Nekik köszönheti a zenekar, hogy a 2000-es egyszerinek szánt koncert után végül a folytatás mellett döntöttek, majd hogy 2004-ben az Arany Nyíl Rockgálán ők kapták a közönségszavazatok alapján odaítélt életmű díjat is. Ezen a gálán több további díjat is megkaptak azóta, két évvel később például Gidófalvy Attila lett az év billentyűse. 2006-ban pedig az Európai Arany Művész Nemzetközi Minőségi díját vehette át a Lord a Művészetek Palotájában, elismerésül a magyar rockzenében nyújtott tevékenységéért.

A sok-sok év, a számos nagy sikerű album és számtalan koncert emlékét idézi majd fel szeptember 15-én a 40 éves jubileumi műsor, ahol az egész életművet átfogó Lord koncert mellett szerepel az alapító énekes, Sipőcz Ernő saját zenekara, mely több ős-Lord dalt is eljátszik majd. A Pecsába ellátogató rajongók egy különleges ajándékot is kapnak, ugyanis minden koncertjegy tulajdonos megkapja a Lord legelső, ma már elérhetetlen albumát, a remaszterizált „Big City Lights”- ot, mely hanganyag hamarosan áruházunk polcairól is elérhetővé válik.

A koncertre jegyek már kaphatók, és most akár nyerni is lehet, méghozzá egy olyan különleges belépőt, mellyel az egy nappal korábban megrendezésre kerülő Kalapács 30-50 koncertre is be lehet jutni. A játékban való részvételhez nem kell mást tennünk, mint az országszerte megtalálható koncertplakátok egyike előtt lefotózni magunkat, és a képet e-mailben beküldeni a Hammer Concerts részére – a pontos szabályok, a plakátok listája és a már elkészült képek a Hammer Concerts Facebook oldalán találhatóak.

 

MEGOSZTÁS

További hírek

2025. 07. 29.
A YouTube továbbra is a legfontosabb, legátfogóbb lehetőségeket nyújtó platform. Most egy olyan funkció került bevezetésre, amellyel a nézők a még nem befutott előadókat segíthetik.
2026. 06. 16.
Egy távoli, vidéki kisvárosban nőtt fel, ott kezdett el a zenével foglalkozni három testvére volt, mindenki intenzíven muzsikált. Édesapja kántorkodott is, játszott a környék templomainak orgonáin, és volt rá példa, hogy egy és ugyanazon szimfonikus
2026. 06. 16.
A Believe a világ egyik legnagyobb zenei terjesztője, a Dalok.hu is az ő segítségével juttatja el a ránk bízott zenéket minden fontosabb platformra. A napokban a cég közre tette a MI-vel kapcsolatos vízióját.
2026. 06. 16.
"Egy időben gyakran küzdöttem alvásparalízissel, és ezt az állapotot szerettem volna zenei formába önteni. A szöveget és az énekdallamot én hoztam, a fiúk pedig tökéletesen elkapták a fonalat, és fokozták tovább a dal feszültségét és hangulatát."
2026. 06. 02.
A platform ezentúl automatikusan felismeri és egyértelmű címkével látja el a fotorealisztikus, mesterséges intelligenciával (MI) generált videókat, még abban az esetben is, ha az alkotó ezt elmulasztotta vagy nem akarta feltüntetni.
Iratkozz fel hírlevelünkre és elsőként értesülj a legújabb megjelenésekről, olvass exkluzív zenei híreket és interjúkat, hallgasd meg podcastunkat!

Támogatóink

Partnereink